Blog

Akıllı kilitlerin yapısı hakkında bilmeniz gerekenler

Akıllı kilitin ortaya çıkışı, mekanik dezavantajların çoğunu çözmüş, bizi sadece anahtar kullanılmayan bir döneme sokmakla kalmamış, aynı zamanda güvenliği büyük ölçüde artırmıştır. Geleneksel mekanik kilitle karşılaştırıldığında, akıllı kilit, biyolojik tanıma teknolojisi ile birleşen bir tür bileşik kilittir ve kullanıcı tanıma, kilit güvenliği ve yönetimi daha akıllı hale getirir. Akıllı teknolojinin gelişimi ile birlikte, akıllı kilit giderek daha fazla yenilik ve ilerleme kaydetmektedir. Yüksek güvenlik ve kolaylık sağlamasıyla, geleneksel kilidin getirdiği rahatsızlığı çözer ve kullanıcılar eski kilitlerini değiştirmeye karar verdiklerinde daha iyi bir seçenek haline gelir. Bu nedenle, bu makale, akıllı kilidin geleneksel mekanik kilitten daha güvenli hale gelmesine dair bazı nedenleri açıklamaktadır.

Akıllı Kilit

Metal kapak tasarımı

Philips akıllı kilidi, çinko alaşımı ve alüminyum alaşımı gibi yüksek dayanıklılıkta malzemeler kullanmaktadır. Kasa koruma sınıfı, GB/T 4208-2017 standardına göre IP52 derecesine uymaktadır. Başka bir deyişle, 110N basınç altında 2.62J yüksek miktarda bir etkiyi kaldırabilir, bu da güçlü çarpma ve tahrip edilme yeteneklerine sahiptir. Ayrıca, gizli bir C sınıfı kilit silindiri ile öne çıkan Philips akıllı kilidi, kilidin silindir aracılığıyla şiddet kullanarak açılmasını engelleyebilir, bu da hırsızlık performansını iki katına çıkarır.

Döküm Entegre Gömme Kilit

Bir kilidin en önemli işlevi aile için yeterli güven hissi sağlamaktır. Ayrıca, kilidin güvenliğini sağlamak için temel bileşenlerden biri de kilidin gömme bölümüdür. Philips şifreli kapı kilit gömme ve kolu, güçlü anti-vandal kapasitesine sahip bir döküm entegre teknoloji kullanmaktadır. Kilit cıvatası 304 paslanmaz çelik veya aynı metal malzeme ile yapılır. Ana kilit cıvatası, eksenel statik basınç altında getirilen 3000N etkisi altında 5 mm’den az geri çekilebilir. Yana doğru statik basınç altında 6000N’de normal bir şekilde kullanılmaya devam edebilir. Bu nedenle, Philips akıllı kilidi güçlü anti-cımbız, anti-çekme, anti-testereleme ve anti-delme yeteneklerine sahiptir.

Çoklu Güvenlik Şifreleme Teknolojileri

Yetersiz veri şifrelemesi ciddi güvenlik risklerine yol açabilir. Örneğin, kapı kilitleme talimatlarının verileri çalınabilir veya sunucu saldırıya uğrayabilir ve PIN kodu sızabilir. Nitelikli bir akıllı kilit, şifrelenmiş bir çip, şifrelenmiş veriler ve yetkilendirilmiş bir Bulut sunucuya sahip olmalıdır. Philips akıllı kilidi, hacker’ların sistemi ele geçirmesini ve veri çalmasını engellemek için PIN kodu ve uygulama verilerinin şifreli depolamasını içeren çoklu güvenlik şifreleme teknolojilerini kullanmaktadır.

Anti-Black Box Güvenlik Ayarları

Doğada, küçük siyah kutu, çevredeki elektronik cihazları bozmak için güçlü elektromanyetik darbeler üretebilen bir tür Tesla bobini gibidir. Philips akıllı kilit PCBA tasarımı, Tesla bobini tarafından üretilen elektromanyetik alanı koruyabilir. Ayrıca, Tesla bobini müdahalesi altında fabrika ayarlarına geri dönme ve yapay otomatik kilitleme gibi bazı anormal talimatları önleyebilir.

Sonuç olarak, güvenli ve güvenilir bir akıllı kilidin içten ve dıştan güvenlik garantisi olmalıdır. Philips akıllı kilidi, sadece çarpma, cımbız ve vandalizm karşıtı özelliklere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı veri güvenliğini ve küçük siyah kutu kilidini açma teknolojisine karşı korur. Akıllı ev korumasının ilk kapısı olarak, akıllı kilit, güvenliği veya kolaylığı bakımından hayati bir ihtiyaç haline gelmiştir. Philips akıllı kilidi, çoklu güvenlik ve zeka ile birleşerek yaşamı kolaylaştırır ve evinizi her yönden korur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir