Blog

Akıllı kapı kilidinin pili nasıl seçilir?

Elektronik bir ürün olarak pil, tek kullanımlık bir rol oynar ve aynı zamanda ana güç kaynağıdır. Kalitesiz bir pilin şişme ve sızıntıya eğilimli olması, kapı kilidini zarar görmeye ve pil ömrünü kısaltmaya neden olabilir. Bu nedenle, pilin güvenlik performansı ve kalitesi özellikle önemlidir.

dijital kapı kilitleri

Pil seçimi nasıl yapılır?

İlk olarak, pilin tipini ve özelliklerini doğrulamanız gerekmektedir. Philips akıllı kapı kilitlerinin çoğu, AA alkalin kuru piller kullanmaktadır. DDL702-1HW gibi video akıllı kapı kilitleri, kapı izleyici, kapı zili ve kapı kilidi fonksiyonlarını entegre etmiştir. Bu, büyük bir güç tüketimine neden olur ve bu nedenle bu tür kilitleri çalıştırmak için büyük kapasiteli bir lityum pil gerektirir. 5000mAh lityum pil sadece güvenli değil, aynı zamanda şarj edilebilir, çevre dostu ve enerji tasarruflu bir seçenektir.

İkinci olarak, iyi bir üne sahip bir pil markası seçin. Akıllı kapı kilidinin güncellenmesi, pilin güvenlik ve kapasite gereksinimlerini artırmıştır. Ayrıca, yüksek kaliteli pil markaları, kalite, güvenlik ve pil ömrü açısından daha güvenilirdir.

Son olarak, resmi kanallardan satın alın. Piyasada birçok pil satan mağaza bulmak yaygındır, ancak düşük kaliteli pilleri almamak için resmi bayi mağazalarını veya güvenilir mağazaları tercih etmeniz önerilir.

Şunu unutmamak önemlidir: Farklı marka ve özelliklere sahip pilleri karıştırmamak önemlidir. Bir yandan, farklı marka ve özelliklerdeki pillerin güç hesaplamalarında sapmalar olacaktır. Bu pilleri karıştırırsanız, akıllı kilidin kalan gücü yanlış gösterebilir. Örneğin, pil yetersiz olduğunda, yeterli pil seviyesine sahip gibi gösterir. Bu durum, akıllı kapı kilidinin kullanıcı deneyimini etkiler. Diğer yandan, farklı marka ve özelliklere sahip piller farklı deşarj kapasitelerine sahiptir. Karışık kullanım, akıllı kapı kilidinin normal işleyişini etkileyebilir.

Philips Akıllı Kilit, çeşitli elektrik güvenliği tasarımlarını benimsemektedir.

Philips EasyKey, kullanıcı deneyimine daha fazla dikkat eder. Birden fazla kilitleme yöntemine ve çeşitli güvenlik fonksiyonlarına sahip olmanın yanı sıra, elektrik kullanımında daha insana özgü bir yaklaşım benimser.

Güç tüketimi açısından, Philips EasyKey günde 10 kez kullanılabilir ve 8 pil sürekli olarak yaklaşık 10 ay boyunca kullanılabilir (gerçek pil ömrü, ağ bağlantısı gibi fonksiyonlardan etkilenebilir), bu sık pil değişimini önler ve enerji tüketimini azaltır.

Akıllı kapı kilidinin teknolojideki yenilik ve gelişmelerle birleşmesi, video izleme, ağ bağlantısı ve tam otomatik gibi fonksiyonları içerir ve bu da pilin servis ömrü ve güvenliği konusunda daha yüksek gereksinimlere yol açar. Philips DDL702-1HW video akıllı kapı kilidinin pil ömrünü sağlamak için şarj edilebilir 5000mAh büyük kapasiteli lityum pil kullanır. Tam şarjlı ve Wi-Fi ile bağlıyken, video fonksiyonu, günde 5 dakikalık video görüşmesi ve 10 kez kapı açma-kapama ile 2 ila 3 ay sürekli kullanılabilir.

Ek olarak, 7.2V düşük pil durumunda, DDL702-1HW otomatik olarak enerji tasarrufu modunu açabilir ve video fonksiyonunu kapatır. Ancak, açma ve kapama fonksiyonu 1 ay boyunca normal olarak kullanılabilir. *Veriler deneme ortamından gelmektedir ve özel pil ömrü, gerçek kullanıma bağlıdır.

Koruma tasarımı için, birkaç Philips akıllı kapı kilidinin pil bölmesi çift koruma tasarımlarını benimser. Pil bölmesinin kapağından başka, pilleri sıkıştırabilen ve koruyabilen bir tabaka daha bulunmaktadır.

Elektrik güvenliği için düşük pil fonksiyonu, USB acil durum arayüzü ve iç mekan acil durum arayüzü tasarlamıştır, bu da düşük pil durumunda veya ani güç kesintisinde kapının normal bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Philips EasyKey, detaylarda daha fazla güvenlik hissi sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir