Blog

Yaz aylarında terleme, parmak izi tanıma sistemini duyarsız hale getirir mi? Bununla ilgili şunları yapmanız gerekiyor.

Haziran’da hava her zaman güneşli ! Yaz sıcağı sadece bize değil, aynı zamanda evimizdeki akıllı kilide de etki ediyor. Akıllı kilitleriniz sıcak güneşle ve yağışlı günlerle karşılaştığında sorun yaşıyor mu? Onları günlük yaşamımızda kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Terletici yaz günlerinde

Parmak izi tanıma duyarsızlaşırsa ne yapmalıyız?

Sıcak güneş altında yürüdükten sonra yoğun bir şekilde terlediğimizde, bazen parmak izi tanıma duyarsız olabilir, bu genellikle parmak izi sensöründeki ter lekelerinden kaynaklanır. Sensörü yumuşak bir kuru bezle silebiliriz. Aşındırıcı madde veya çelik yünü içeren temizleyiciler kullanmayın, çünkü bu parmak izi sensörüne zarar verebilir veya çizebilir, parmak izi tanıma verimliliğini düşürebilir.

Tabii ki, Philips EasyKey gizli PIN kodları, CPU anahtar etiketleri ve diğer kilidi açma yöntemlerini destekler. Bunların arasında, DDL702-8HW aynı zamanda yüz tanıma kilidini de destekler, bu da size sıcak yaz gününde daha hızlı bir şekilde dinlenmek için eve girmenize olanak tanır.

Kış aylarında sık sık görülen gök gürültülü fırtınalar 

Pil sızıntısını önlemek için ne yapmalıyız?

Bu yıl özellikle güney bölgelerinde sık sık gök gürültülü fırtınalar meydana geliyor. Akıllı kilit pilleri nemden etkilenebilecekleri için sızıntıya eğilimlidir, bu da pil bölmelerini ve pil panellerini paslandırabilir, daha da ileri giderek kısa devreye ve anormal güç tüketimine neden olabilir.

Bu nedenle, pilin hizmet durumunu düzenli aralıklarla kontrol etmemiz gerekiyor. Pilin neme maruz kalması durumunda hemen çıkarılmalı ve kuru bir yumuşak bezle silinerek her zaman kuru tutulmalıdır. Pil zaten yumuşamışsa derhal değiştirilmelidir. Yeni ve eski pilleri karıştırmamaya dikkat edin. Pil bölmesi nemden etkilendiyse saç kurutma makinesi ile 2 ila 3 dakika boyunca üflemek gerekebilir. Sıcak rüzgarla üflememeye dikkat edin.

akıllı kilit sistemi 

Görsel akıllı kilit genellikle döngüsel şarjı destekleyen lityum pil ile eşleşir. Ancak yaz aylarında hava çok sıcak olabilir ve lityum piller yüksek sıcaklık koşullarında veya uzun süreli şarjda olmamalıdır. Ayrıca, şarj tamamlandıktan sonra gücü zamanında kesmek gerekir ve pamuktan uzak tutulmalıdır.

Yazın dışarı çıkarken gerekli olan üç parça

Anahtar depoları gerekli

Anahtarlar, cep telefonları ve terlikler, yaz aylarında dışarı çıkan çoğu insan için üç parçalı set haline gelmiştir. Ancak erken bir akıllı kilitle değiştirdiyseniz, muhtemelen anahtarları ortadan kaldırmışsınızdır. Yine de Philips EasyKey’in genellikle acil durum açma için kullanılan mekanik anahtarı olduğunu fark etmeliyiz. Bu nadiren kullanılsa da gereklidir.

Bu nedenle, mekanik anahtarı evimizin dışında bir yerde, ofis, araba veya aile evi gibi bir yerde saklamamız daha iyi olacaktır, böylece akıllı kilidin dışarıda kilitlenmesi durumunda başa çıkabiliriz.

 

Kısacası, rutin bakım ve kullanıma dikkat etmemiz, akıllı kilidi daha istikrarlı ve dayanıklı hale getirerek güvenliğimizi korumamıza yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir