Blog

Hayatınızdaki ilk akıllı kilidi nasıl seçersiniz?

Son yıllarda, akıllı yaşam, halk arasında sıcak bir tartışma konusu haline geldi. Birçok aile için kapı kilidini iyileştirmenin birinci tercihi olarak akıllı kilit, yaşantımıza giderek daha fazla entegre olmaya başladı. Ancak piyasada çeşitli akıllı kapı kilidi ürünleri bulunmaktadır. Güvenli ve güvenilir bir akıllı kapı kilidi nasıl seçilebilir? Daha fazla özellik daha iyi mi demektir? Yoksa düşük fiyat daha iyi mi demektir? Veya güzel bir görünüme sahip olmak daha mı iyidir? Temel ev güvenliği ekipmanlarından biri olan akıllı kapı kilidinin seçimine daha fazla dikkat gösterilmelidir. İşte, aşağıdaki dört ilke, size tatmin edici bir akıllı kapı kilidi seçme konusunda rehberlik eder.

Parmak İzli Kapı Kilidi

İlk önce performansına odaklanın

Daha fazla fonksiyon her zaman daha iyi değildir

Geleneksel bir mekanik kilitle karşılaştırıldığında, akıllı kilit, akıllı bir elektronik ürün olarak çeşitli fonksiyonlara sahiptir. Ancak, daha fazla fonksiyon her zaman daha iyi değildir. Kilidi seçerken, yalnızca birden çok kilidi açma yöntemini takip etmek ancak performansını göz ardı etmek mantıksızdır. Çin Tüketiciler Birliği, daha fazla kilidi açma yöntemi olduğunda, bu durumun daha fazla potansiyel risk taşıyabileceği konusunda uyarıda bulunmuştur.

Bir akıllı kilidin iyi olup olmadığını değerlendirmek, fonksiyon sayısında değil, güvenlik ve istikrarındadır. Bu nedenle, beğendiğiniz ürünü tanımak için mağazaya gidip ürününüzü seçebilirsiniz. Ardından, sınırlı bir bütçe dahilinde iyi bir üne sahip ve olgun teknolojiye sahip bir akıllı kilidi seçebilirsiniz.

İkincisi, markaya odaklanın

Kaliteli ve düzenli markaları seçin

Akıllı kilidin değiştirme oranı düşük olan akıllı güvenlik ekipmanı olduğu için, yüksek kaliteli markaları seçmeniz ve markaların niteliklerini ve ilgili bilgilerini dikkatlice kontrol etmeniz önerilir. Ayrıca, akıllı bir kilidin kullanıcı deneyimine dayanarak markanın popülerliğini ve kalitesini değerlendirmek için satın alan müşterilerin paylaşımlarını incelemek önemlidir.

Aynı zamanda, akıllı bir kapı kilidi satın alırken resmi kanalları kullanmalısınız. Çevrimiçi satın alımlar için, markanın resmi mağazasını veya resmi yetkili satıcıları tercih etmek tavsiye edilir. Çevrimdışı satın alımlar için, markanın özel mağazasını veya ev aleti alışveriş merkezlerinde resmi yetkili satıcıları seçmek mümkündür.

Üçüncü olarak, fiyata odaklanın

Az para çok işe yaramaz

Hayatta birçok şey, para biriktirmek uğruna bozulmuştur. Aslında, “aldığınız şeyin bedelini ödersiniz” ifadesi mantıksız değildir. Akıllı kilitleri ele alalım mesela. Para biriktirmek adına kalitesiz bir ürün satın almak, sorunları eve getirmekle eşdeğerdir. Kalitesiz ve satış sonrası hizmet garantisi olmayan düşük maliyetli bir akıllı kilit, sadece kilidi daha kullanışlı hale getirmez, aynı zamanda tamir veya değişim için daha fazla harcamaya ve hatta evin güvenliği konusunda zaman zaman endişe duymaya yol açabilir.

Bu nedenle, akıllı bir kilit seçerken dikkatli düşünmeli ve az para çok işe yaramaz hatalarından kaçınmalıyız. Eğer bütçe izin veriyorsa, iyi bir üne sahip markaların akıllı kilitlerini tercih etmek daha iyidir.

Dördüncüsü, hizmete odaklanın

Ücretsiz ev kurulumu, 24 saat çevrim içi hizmet

Hızlı tükenen tüketici ürünü olmayan bir ürün olarak, akıllı kilit daha çok hizmetlere odaklanmaktadır. Ayrıca, ölçüm, kurulum ve satış sonrası hizmetler de vazgeçilmez parçalardır. Ancak, birçok markanın özel mağazası, pazarda eşitsiz dağılım, yedek parça ve aksesuar eksikliği ve eksik satış sonrası hizmet sorunlarına neden olmaktadır. Bu nedenle, markaların satış sonrası hizmetlerine daha fazla önem vermeliyiz.

Şu anda, Çin anakarasında, ücretsiz ev kurulumu, 24 saatlik hizmet hattı, 3 yıl kalite güvencesi ve 32.000.000 ürün sorumluluk sigortası ile iyi gelişmiş ön satış, satış ve satış sonrası hizmetlere sahip 8000’den fazla servis ağı bulunmaktadır. Verimli ve zamanında hizmetler sunmayı ve kullanıcılarının satış sonrası taleplerini mümkün olan en kısa sürede çözmeyi amaçlamaktadır.

Sonuç olarak, akıllı bir kilit seçerken, yukarıdaki performans, marka, fiyat ve hizmet faktörlerine odaklanmak, kalitesiz bir akıllı kilidin satın alınmasından daha iyidir. Philips akıllı kilidi, sizi “kilitle ilgili” sıkıntılardan kurtarır ve giriş-çıkış özgürlüğünün tadını çıkarmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir