Blog

Philips akıllı kilit nasıl daha dayanıklı hale getirilir? Bu detaylara dikkat etmekte fayda var.

Giriş seviyesinde bir akıllı güvenlik ürünü olarak, Philips akıllı kilit, ham madde alımı, üretim süreci ve fabrika denetimi üzerinde titiz testler ve deneyler yapmaktadır. Ancak, akıllı kilitler, cep telefonları ve arabalar gibi, günlük hayatta sıkça kullanılan ancak sıkça değiştirilmeyen elektronik ürünlerdir. Bu nedenle, akıllı kilitin kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, düzenli bakım ve onarım da vazgeçilmezdir.

şifreli kapı kilidi

Philips akıllı kilidi günlük hayatta kullanırken dikkat etmemiz gereken detaylar nelerdir?


Kilidin rozetinin görünümü paslanmaya karşı koruyucu malzeme kullanır.

Bildiğimiz gibi, bir elektronik ürün olan akıllı bir kilit, PCBA ve elektronik bileşenleri içerir. Ürünün hava geçirmezliğini sağlamanın yanı sıra, akıllı kilidin sızma veya sıçramaya maruz kalmasını mümkün olduğunca önlemelidir.

Philips akıllı kilitlerin çoğunun rozetleri, IML tel çekme işlemi kullanılarak üretilir. Aşınmaya dayanıklı, çizilmeye karşı dirençli, su geçirmez ve nem geçirmez olsalar da, yüzey kaplamasının oksidasyonunu, kabuk koruyucu tabakanın zarar görmesini ve akıllı kilitin görünümünü etkilememek için aynı zamanda korozyonlu maddelerden korunmalıdır.


Parmak izi tanıma bölgesi, kuru ve yumuşak bir bezle silinmelidir.

Biyometrik teknolojiler arasında, kolaylık, hız ve doğruluk özellikleri ile öne çıkan parmak izi tanıma teknolojisi en yaygın kullanılanlardan biridir ve akıllı kilit bundan istisna değildir. Bir dokunuşla kapıyı açma yöntemi, tüketiciler arasında günlük kullanımda popülerdir.

Ancak, bir süre kullanıldıktan sonra sıkça karşılaşılan bir sorun, parmak izi tanımanın duyarlı olmamasıdır. Çoğu durumda, bu durum parmak izi toplama penceresindeki kirin neden olduğu bir durumdur. Bunun hafifçe kuru ve yumuşak bir bezle silinmesi mümkündür, ancak kesinlikle aşındırıcı malzeme içeren temizleyiciler veya çelik tel temizleme topları kullanılmamalıdır, çünkü bu, toplama penceresine zarar verme veya çizme riskini taşır ve kalıcı hasara neden olabilir.


Kilit silindiri ve menteşe üzerinde özel olarak yağ kullanmaktan kaçının.

Kilit silindiri ve menteşe, akıllı kilitin temel bileşenleridir. Akıllı kilit kullanımı sırasında sıkışma gibi anormal durumlar ortaya çıkarsa ne yapmalıyız? İlk yapmanız gereken şey, markanın satış sonrası servisiyle iletişime geçmek veya uzman bir kişiyi çağırmaktır. Ancak özel olarak yağ püskürtmek izin verilmez, çünkü bu akıllı kilidin kısa devre yapmasına neden olabilir.

Kilit silindirini örnek alalım. Kilit silindiri, mekanik anahtarın kilidi açmak için kullanılan çekirdek bir parçadır. Genellikle yalnızca elektrik kesintisi gibi anormal durumlarda kullanılır. Uzun süre kullanılmazsa, mekanik anahtarın düzgün bir şekilde takılamayabilir. Ancak bu durumda bile, pin yayına yağ yapışmasını önlemek için herhangi bir yağ kullanmamalısınız. Bu durum, kilit cıvatasının dönememesine ve kapının açılamamasına neden olabilir.


Pil sızıntısını önlemek için düzenli olarak pil seviyesini kontrol edin.

Pil, akıllı kilidin ana güç kaynaklarından biridir ve günlük kullanımda pil ömrü düzenli olarak kontrol edilmelidir. Uzun süreli bir çıkış planladığınızda, pil seviyesini önceden kontrol edin. Eğer düşük pil uyarısı alırsanız, zamanında pilinizi değiştirin; sıcak ve nemli hava koşullarında sızıntı oluşursa, derhal pilinizi değiştirin ve eski ve yeni pilleri karıştırmamaya dikkat edin. Akıllı kilidin ömrünü sağlamak için yüksek kaliteli AA alkalin kuru pillerin kullanılması önerilir. Akıllı kilidi kurarken ve çalıştırırken pilin çıkarılmamasına dikkat edin.

Özetle, Philips akıllı kilidi kullanırken, günlük bakımı rozet, kilit silindiri, menteşe, pil vb. üzerinde yapmamız önemlidir. Bu şekilde, Philips akıllı kilidi, kullanım kolaylığı, güvenlik ve güzel görünümüyle ev güvenliğimizi daha iyi koruyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir