Blog

Neden Philips Akıllı Kilidin mekanik anahtarını evde bırakmamamız gerekiyor?

1:Neden Philips EasyKey’in mekanik anahtarını evde bırakmamamız gerekiyor?

Birçok kişi, akıllı bir kilit satın aldıktan sonra parmak izleri veya PIN kodları gibi çeşitli yöntemlerle kilidi açabileceğini düşünür. Peki, neden hala mekanik bir anahtarla geleneksel bir kilidi açma yöntemini koruyoruz?

Akıllı kapı kilidini kurduktan sonra, birçok kurulum ustası kullanıcılara mekanik anahtarın her zaman ulaşılabilir bir yerde saklanması gerektiği konusunda sık sık hatırlatır ve onu evde bırakmayı önermez. Ancak, hala ciddiye almayan ve mekanik anahtarı evin herhangi bir köşesinde bırakan kullanıcılar vardır. Daha da kötüsü, birkaç ay sonra bile mekanik anahtarlarını hatırlamazlar.

Elektronik arızalara sahip akıllı kapı kilidinin mekanik anahtarı bulamayan kullanıcılar nedeniyle şiddetle kırılması gereken hala bir sorun bulunmaktadır. Kapıyı açmak için mekanik anahtarı nadiren kullanmamıza rağmen, hala vazgeçilmezdir ve doğru yerde saklanmalıdır.

Akıllı Kilit

Neden akıllı bir kilidin mekanik bir anahtarla donatılması gerekiyor? Nedeni şu ki, mekanik bir kilit silindiri ile donatılmış akıllı kapı kilidi, devre arızaları veya yangın gibi acil durumlar meydana geldiğinde önemli bir rol oynayabilir. Bazı acil durumlar altında elektronik fonksiyonları başarıyla yerine getirerek kapıyı kilitlemeyi başarabilir.

Diğer bir deyişle, mekanik bir anahtarın akıllı bir kapı kilidi için ne olduğu, bir asansörün bir basamak merdiveni için olduğu gibidir. Bu gereksiz bir işlem değil, güvenlik nedenlerinden dolayıdır.

2: Mekanik anahtarları en iyi nerede saklamalıyız?

 Mekanik anahtarı kullanılması gereken bir acil durum açma işlemi için kullanıldığından, ayrı bir yerde saklamak ve mümkünse evde bırakmamak tavsiye edilir.

Çünkü genellikle akıllı kapı kilidi elektronik fonksiyonları normal şekilde çalışmadığında kullanıcının mekanik anahtarı alamadığı ve akıllı kapı kilidi elektronik fonksiyonlarının normal şekilde çalışmaması durumunda kapı kilidini zorlamak zorunda kaldığı görülür. Bu nedenle, onu arabada, ofiste veya güvendiğiniz akrabalarınızın veya arkadaşlarınızın evlerinde saklamayı düşünmelisiniz.

Philips akıllı kilitler sadece iki mekanik anahtarla donatılmıştır. Bu nedenle mekanik anahtarları saklamak zorundayız. Eğer onları yanlışlıkla kaybederseniz, yalnızca yerel bayinizi veya resmi satış sonrası servis sağlayıcınızı arayarak kilit silindiri aksesuarlarını değiştirebilirsiniz.

3: Philips Akıllı Kilidin mekanik anahtarını nasıl kullanırım?

 İlk olarak, anahtarın ön kapak altındaki anahtar deliğini bulmanız gerekiyor. Anahtarı anahtar deliğine yerleştirdikten sonra, mekanik anahtarın tutacağı ve anahtar bıçağının 90°’de olmalıdır. Ardından, kapı menteşe yönünde döndürün.

Philips EasyKey pil bitmesi durumunda ne yapmalıyız?

Genellikle, pil seviyesi %20’nin altındaysa, zamanında pil değiştirmeniz gerektiğini hatırlatan düşük pil seviyesi uyarısı tetiklenir. Düşük pil seviyesi uyarısı tetiklendikten sonra, akıllı kapı kilidi hala bir hafta boyunca normal olarak kullanılabilir.

Eğer pili değiştirmeyi unutur ve akıllı kilidi kapalı bir şekilde bırakırsanız, o zaman mekanik anahtar acil açma rolü oynayacaktır. Ayrıca, Philips EasyKey ayrıca bir Micro USB güç kaynağı portuna sahiptir, bu sayede yaygın bir taşınabilir şarj cihazı ile şarj edilebilir ve kapıyı kilitleyebilir. Akıllı kapı kilidinin pil ömrü sorununu çözmek için uygun bir şekilde kullanılabilir.

Özetle, akıllı kilidin mekanik anahtarı genellikle kullanılmasa da donatılmalıdır. Ayrıca, evde bulunmasından ziyade elde bulunabilecek uygun bir yere yerleştirilmesi daha iyidir. Bu, kullanıcının kilidini kapatmadan almasını kolaylaştırır, şiddetli zarar görmeyi önler ve akıllı kilidin hizmet ömrünü ve kullanıcı deneyimini artırır.

Philips EasyKey, ev güvenliğinizi her yönden korumak için elektrikli işlevi ve mekanik anahtarı birleştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir