Blog

Philips Akıllı Kilitlerde Bulunan Alarm Çeşitleri

elektronik kilit

Teknoloji çağında, hayatımız yüksek teknolojik ürünlerle dolmuş durumdadır. Yüksek sıcaklık otomatik alarmları, gaz otomatik alarmları vb. gibi çeşitli akıllı alarm çeşitleri mevcuttur.

Bununla birlikte, giriş seviyesi bir güvenlik ürünü olarak, ister geleneksel kilitlerde ister akıllı kapı kilitlerinde olsun, temel amaç ailemizi ve hayatımız güvende tutmaktır. Philips EasyKey ayrıca size daha fazla güvenli ortam yaratan güçlü güvenlik özellikleriyle farklı alarm fonksiyonları da sunmaktadır.

Mandal dilinin anormal çalışması alarmı

Alarm, kilidin açılmasında bir sorun olduğunda veya kilitlenmediğinde veya mandal dili anormal çalıştığında tetiklenecektir. Örneğin, tam otomatik iç kilide sahip Philips EasyKey, mandallı dili, kapı kapatıldığında kapıyı kilitlemek için otomatik olarak açılır. Kapı tamamen kapanmadığında veya mandal dili anormal çalıştığında, alarm tetiklenecektir. Dışarı çıkmadan önce kapının kilitli olduğundan emin olmak için tekrar tekrar kapıyı kontrol etmek zorunda kalanlar için, bu özellik onlara güven verir ve ailelerinde güvenlik risklerinin oluşumunu azaltmada önemli bir özelliktir.

Anti-demontaj alarmı

Akıllı kapı kilidini taktıktan sonra, birisi akıllı kapı kilidinin tamamen sökerse ne yapmamız gerektiği konusunda kafası karışan birçok müşterilerimiz mevcut.

Merak etmeyin. Philips EasyKey’de demontaja karşı bir alarm mevcuttur.

Birisi kapıyı zorla açmaya kalkarsa, bir şekilde kilidin kapıya tam oturmamasına neden olursa, alarm bir “BİP” sesiyle tetiklenir. Bu alarm, birinin kilidi sökmesi için engel olur. Ayrıca, ağa bağlı özellikli Philips EasyKey, alarm mesajını hemen mobil APP’ye gönderir ve uzaktan gerçek zamanlı alarm desteğiyle size daha fazla güvenlik hissi verir.

Philips DDL702E-5HWS

Philips DDL702E-5HWS

Dış mekanda zorlama alarmı

Genelde iş seyahatinde olduğunuzda, evde uzun süre kimse olmadığında ailenizin ve kapınızın güvenliğinizden endişe mi duyuyorsunuz?

Dış mekanda zorlama alarmı, evde olmasanız bile kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Bu modda, birisi içeriden kilidi açmaya kalkarsa veya dışarıdan gözetleme deliğinden kilidi açmaya kalkarsa, alarm bir “BİP” sesiyle tetiklenir ve akıllı kilit, alarm mesajını mobil APP’ye gönderir. Akıllı kapı kilidinden ve mobil APP’den gelen alarm sayesinde Philips EasyKey, güvenlik seviyesinin artmasına katkıda bulunur.

Sistem kilidi alarmı

Kapının PIN kodunu ve parmak izini belirlenmesini önlemek için Philips EasyKey, sistem kilidi alarmı özelliğine sahiptir. Parmak izi, PIN kodu veya çipli anahtarlıkla 5 dakika içinde arka arkaya 5 kez yanlış girildiğinde, akıllı kapı kilit sistemi 3 dakika süreyle kilitlenir. Bu modda, kullanıcı parmak izi ve PIN kodunu giremez. Sistem kilidi alarmı, ev güvenliğinde ekstra bir “görünmez kilit” rolü oynar.

Düşük batarya alarmı

Genel olarak, Philips EasyKey günde 10 kez kullanılması şartı ile 8 pille yaklaşık 10 ay kullanılabilir (Gerçek pil ömrü, ağ yapısı veya diğer faktörlere göre değişiklik gösterir.). Bu nedenle, uzun ömürlü bir pil ömrüne sahiptir. Pili değiştirmeyi untsanız dahi, Philips akıllı kapı kilidinin düşük pil hatırlatma fonksiyonu vardır. Pil %20’nin altına düştüğünde, sesli komut “Pil zayıf, lütfen zamanında değiştirin” diye hatırlatır. Ayrıca, bazı ağa bağlanabilen Philips akıllı kapı kilitleri modellerinde App üzerinden doğrudan kalan batarya ömrünü kontrol edebilirsiniz ve APP’de düşük pil mesajını da ayrıca alırsınız.

Akıllı kilit size hatırlattıktan sonra dahi hala pili değiştirmeyi unuttuysanız bile, Philips akıllı kapı kilidini, pili şarj etmek için bir Mikro USB pil arabirimi mevcuttur. Akıllı kapı kilidini şarj etmek için normal şarj cihazını kullanabilirsiniz.

Bir aile güvenlik donanımı olan akıllı kapı kilitleri, zorla kilit açmaya karşı  akıllı alarm sistemlerine sahiptir.

Philips EasyKey, demontaja karşı, Dış mekanda zorlama ve düşük pil gücü alarmlarıyla beraber düşünüldüğünde kullananların içini rahatlatır ve evinizi tüm gün korumaya yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir