Blog

Philips Akıllı Kilit Ne Kadar Dayanıklı?

elektronik kilit

Yağmurlu zamanlar sadece günlük seyahatlerimizi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda nemli ortam nedeniyle ev eşyalarının kullanım ömrünü de etkiler, ki bu da güvenlik zaafiyetine sebep olabilir.

Bu nedenle giriş seviyesindeki bir akıllı güvenlik ürünü olarak akıllı kilidin, su ve nem geçirmez olup olmadığı konusu da daha fazla önem kazanmaktadır. Bu makale size Philips akıllı kilitlerin su geçirmez ve neme dayanıklı olup olamadığı ve yüksek sıcaklık direnci kapasitesinin ne seviyede olduğunu göstermek amacıyla yazılmıştır.

Suya ve neme karşı dayanıklılık performansı

Hepimizin bildiği gibi, elektronik kartlar ve elektronik bileşenler, akıllı kilidin nemli bir ortamda en hassas kısımlarıdır. Suyun neden olduğu kısa devre tehlikesini önlemek için bölümler arasındaki sızdırmazlık performansının iyi olması gerekir. Philips akıllı kilitlerde, su geçirmezlik ve neme karşı dayanıklılık performansı için tasarım aşamasında başlayan özenli çalışma ve çabayla beraber üretimden önce de gerekli testler yapılarak, güvence altına alınmıştır.

%93 bağıl nem ve 40°C sıcaklığa sahip bir test ortamında, Philips akıllı kilit hiç etkilenmeden 48 saat süreyle rahatlıkla çalışmıştır ve testten sonra da normal şekilde çalışmaya devam etmiştir. Ayrıca çoğu Philips akıllı kilit, rozet yüzeyinin soyulmasını ve deformasyonunu önleyen ve su geçirmezlik ve neme karşı dayanıklı olması açısından faydalı olan IML tekniği kullanılarak üretilmiştir.

Tüm bu performanslara güvensek de kilit bataryasının suya ve neme karşı korunması da göz ardı edilmemelidir. Pil sızıntısı nedeniyle pil yuvasında aşınmasını önlemek için yüksek kaliteli kuru AA alkalin pillerin seçilmesi önerilir.

Ayrıca, çoğu Philips akıllı kilitlerde ikili korumalı bir tasarım tercih edilmiştir. Pil kapağında ayrıca bir iç katman olup hem pili daha sağlam ve sabit tutar hem de pili daha iyi korur.

Yüksek sıcaklığa karşı dayanıklılık özelliği

İnsanlar akıllı kilit satın alırken yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı dayanma kabiliyetini de göz önünde bulundurarak karar verirler.

Düşük sıcaklık ve kuru hava, yüksek sıcaklık ve nem akıllı kilit kullanımını etkiler mi? Aslında, su geçirmezlik ve nem geçirmezlik performansında olduğu gibi, Philips akıllı kilitlerde de yüksek ve düşük sıcaklık direnci hususlarında güvenilirlilik testleri yapmıştır.

Yapılan testler bize, Philips akıllı kilidin -25°C ila 70°C arasındaki ortamlarda dahi rahatlıkla normal şekilde kullanılabileceğini gösterirmiştir. Ama neden hala özellikle kışın parmak izi tanımada algılama sorunu vardır? Bu, genellikle sonbahar ve kış aylarında kuruyan ve soyulan parmak yapısından kaynaklanır.

Philips akıllı kilit neme ve yüksek sıcaklığa nasıl dayanıklıdır?

Ayrıca Philips akıllı kilitte, iç tarafta bir döner düğme ile acil durumlarda hızlı kilit açmayı kolaylaştırır. Örneğin, akıllı kilidin bazı fonksiyonları bazı durumlarda normal kullanılamadığında, kilidin dışarıdan mekanik anahtarla veya içeriden dahili döner düğmeyle açma imkanı mevcuttur.

Özetlemek gerekirse, Philips akıllı kilit, sıcaklık ve nemin neden olduğu zorlukların üstesinden kolaylıkla gelmektedir. Philips akıllı kilide sahip olarak daha güvenli, kullanışlı ve güvenilir bir hayatın tadını çıkarınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir