Blog

Philips EasyKey, Wi-Fi bağlantısını destekler ve böylece gerçek zamanlı kapı durumunu kontrol etmenizi sağlar.

Philips Akıllı Kilid‘in ağa bağlandıktan sonraki performansı ne kadar iyi?

Philips EasyKey, Wi-Fi bağlantısını destekler ve böylece gerçek zamanlı kapı durumunu kontrol etmenizi sağlar.

Philips EasyKey’in ağ özellikleri, dışarıdayken video konuşma yapma ve telefonunuzla arkadaşlarınızla geçici PIN kodunu paylaşma gibi avantajlar sunarak gelişmiş bir deneyim sunar.

Okuldan çıkan çocuklarınızın olup olmadığı, ebeveynlerinizin eve dönüp dönmediği veya evinizin dışında herhangi bir hareketin olup olmadığı konusunda size hatırlatma mesajları gönderilir. Bu, ev durumunu istediğimiz her an ve her yerde kontrol etme gücüne sahip olduğumuz bir “uzaktan kumanda gücü” gibi.

Ancak, akıllı kilidin günlük kullanımında bazı sorunlar yaşanabilir; örneğin, cep telefonu bağlandıktan sonra bile kilidin açılma kayıtlarının olmaması veya birisi kilidi açtığında hatırlatma mesajının görünmemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, bugün ağ bağlantılı akıllı kilidin kayıt sorunlarına detaylı bir şekilde değineceğiz.

Dijital Kilit

Telefonun neden aniden kilit kaydı bulunmuyor?

1- Router Değişimi:

Router değişimi veya şifre değişikliği, akıllı kilidin ağ kesilmesine neden olabilir. Ağı yeniden yapılandırmak ve akıllı kilidi tekrar bağlamak, kilidin açma kayıtlarını geri yükleyebilir.

2- Çift Bantlı Router Kullanımı:

Philips EasyKey, ağı dağıttığında sadece 2.4GHz bandını destekler, genel ağ veya 5GHz bandını desteklemez. Çift bantlı bir router kullanıyorsanız, ağ yapılandırması için lütfen 2.4GHz bandını seçin.

3- Fabrika Ayarlarına Geri Dönme:

 Akıllı kilidi fabrika ayarlarına geri getirmek, kilidin işlem kayıtlarını sıfırlar ve ağ ayarını başlangıç durumuna getirir. Bu durumda kullanıcılar, normal kullanım için ağı yeniden yapılandırmak zorundadır.

Kullanıcılar, akıllı kilidin normal ağ durumunda kilidin açma kayıtlarının olmadığını fark ederlerse, cihazları mobil uygulamadan kaldırın, ardından ağı yeniden yapılandırın ve akıllı kilidi tekrar bağlamak, kayıtları kurtarmaya yardımcı olabilir.

Kapı kilidi mesajının neden sesi ve bildirim penceresi yok?

Mobil uygulamanın “bildirim izni”nin açık olduğundan emin olmalısınız. Örneğin, DDL709-FVP elektronik kilidi kullanıyorsanız, mobil uygulamanın “bildirim izni”ni açmalısınız.

Güvenlik nedeniyle, bir hafta içinde herhangi bir işlem yapılmazsa mobil uygulama otomatik olarak çıkış yapar, bu nedenle kullanıcılar gerçek zamanlı kapı kilidi dinamiklerini alamazlar. Kullanıcılar giriş durumunu geri yüklemek istiyorsa, uygulamayı açmalı ve tekrar giriş yapmalıdır.

Kilitleme kayıtları ve bildirim mesajları, ailenin günlük rutini üzerinde yansır, her bildirimle sizi güvende hissettirir.

Philips EasyKey, Wi-Fi bağlantısını ve uzaktan kontrolü destekler, her an giriş durumunu kontrol etmenizi sağlar. Size her yönden koruma sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir