Blog

İnsanların %80’i bilmiyor! Görüntülü akıllı kapı kilidi bu şekilde ayarlanabilir mi?

“Smart +” trendi altında, akıllı kapı kilidi, kullanışlı kilidini açma yöntemleri ve güçlü güvenlik yetenekleri sayesinde bize çift bir güven duygusu getiriyor. Aynı zamanda, teknoloji güncellendiğinde ve yeniden üretildiğinde, akıllı kapı kilidi geleneksel güvenlik modlarından uzaktan başlatma güvenlik moduna yükseltildi.

“Başlatma güvenliği”ne atıfta bulunurken, Philips DDL702-1HW görüntülü akıllı kapı kilidinin PIR hareket algılama teknolojisinden bahsetmemiz gerekiyor.

PIR Hareket Algılama

Formun Üstü

PIR Hareket Algılama Ev güvenliğinde yaygın olarak kullanılır.

PIR hareket algılama, insan vücudu tarafından yayılan kızılötesi ışınları algılayabilen ve elektrik sinyalleri çıkarabilen bir algılama teknolojisidir. Normal koşullarda, sıcaklığa sahip nesneler dışarıya ısı radyasyonu üretebilirler. Farklı sıcaklıklara sahip nesneler farklı dalga boylarında radyasyon yaparlar. Örneğin, insan vücut sıcaklığımız genellikle 37°C civarındadır ve yaklaşık 10μm dalga boyunda kızılötesi ışınları yaymaya devam edebilir.

Bu nedenle, bir kişi algılama alanından geçtiğinde, PIR algılayıcı, insan vücudunun kızılötesi radyasyonunun sıcaklık değişimini alabilir ve şarj dengesini kaybeder, bu da şarjın dışarı salınmasına neden olur. Algılama sonrasında, uyarı bilgileri üretecek ve algılama hatırlatıcıyı tetikleyecektir. Bu teknoloji ev güvenliği alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Akıllı Kilit

Philips EasyKey PIR Akıllı Algılama

Tamamen insancıllaştırılmış tasarımla özelleştirilmiş ayarlar

Akıllı algılama ve hareket uyarısı sağlamak amacıyla, Philips DDL702-1HW görüntülü akıllı kapı kilidinde yerleşik bir PIR algılayıcı bulunur. Bu algılayıcı, bir yapay zeka insan algılama algoritmasıyla işbirliği yaparak üç boyutlu bir uyarı oluşturur. Kapının önünde 5 metre içinde anormal bir şekilde bekleyen bir kişi olduğunda, akıllı kapı kilidi hemen bir fotoğraf veya video çeker. Daha sonra bulut şifreleme sunucusu aracılığıyla mobil uygulamaya mesajlar gönderir, size anlık uyarılar ve akıllı savunma sağlar.

Ayrıca, algılamanın hassasiyet seviyesi mobil uygulama üzerinden dinamik olarak ayarlanabilir, algılama mesafesi ve bekleme süresi farklı ev tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilebilir. Bunlar arasında algılama mesafesi 1 ila 5 metre aralığında özelleştirilebilirken, bekleme süresi 1 ila 30 saniye içinde özelleştirilebilir.

Görüldüğü gibi, PIR hareket algılama teknolojisi, zekice bir savunma imkanı sunar. Eğer kapının önünde anormal bir şekilde kimse bulunmuyorsa, akıllı kapı kilidi beklemede pasif modda olur. Aksi halde, alarm tetiklenir ve hemen kullanıcılara mobil uygulama üzerinden mesaj gönderilerek hatırlatma yapılır. Yüksek hassasiyeti ve düşük enerji tüketimi avantajları sayesinde, bu teknoloji bir haberci rolü oynar ve kapının dışında anormal bir beklemenin meydana gelmesi durumunda zamanında hatırlatma yapar. Bu, ev güvenliğinizi 24 saat boyunca sağlar.

Philips DDL702-1HW görüntülü akıllı kilit, kapının önündeki her hareketi size gösterir ve kapının dışındaki gizli tehlikeye yer bırakmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir