Blog

Philips EasyKey’in ikili doğrulama modu nasıl ayarlanır?

Her uzun süreli iş gezisi veya açık hava seyahatinden önce, evcil hayvanlarımızı ve ev aletlerimizi gibi her şeyi önceden düzenlememiz gerekiyor. Örneğin, ev aletlerimizin elektriğini kesmeli ve pencereleri kapatmalıyız, ev güvenliğimizi sağlamak için. Ancak kapı kapatma konusu geldiğinde, birçok insan, kapının kapanmış olduğunu defalarca teyit etmelerine rağmen seyahate giderken hala endişeli hisseder.

Eğer iş düzenlemeleri nedeniyle sık sık uzun süreli seyahatler yapıyorsanız veya tatillerde seyahatten hoşlanıyorsanız, bir Philips EasyKey, çeşitli kilitle ilgili sorunları ele almak için daha iyi bir seçenektir. Çift doğrulama fonksiyonu sizi rahatlatacak ve iş seyahatinizde keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Peki, çift doğrulama modu nedir? Hangi avantajlara sahiptir? Nasıl ayarlanır? İşte bir göz atalım.

Akıllı Kilit

Çift doğrulama modu nedir?

Philips EasyKey, genel bir mod ve çift doğrulama moduna sahiptir. Genel mod, kapının başarılı doğrulama sonrasında herhangi bir açma yöntemi ile kilidi açılabilmesi anlamına gelirken, çift doğrulama modu parmak izi, PIN kodu ve anahtar etiketi kombinasyonlarından herhangi biriyle doğrulama ve kilidin açılmasını gerektirir. Bu mod, ev güvenliği için ek bir koruma katmanı ekler.

Not etmek gerekir ki Philips yüz tanıma akıllı kapı kilidi DDL702-8HW, yüz, parmak izi ve PIN kodu kombinasyonlarından herhangi biriyle kilidi açmak için doğrulanabilir. Philips görüntülü akıllı kapı kilidi DDL702-1HW ise kapıyı başarıyla açmak için hem parmak izi hem de PIN kodu gerektirir.

Çift doğrulama modunu nasıl etkinleştirebilirim?

Yöntem 1: Kapı kilidi tarafından ayar yapma

Ön kapakçığı uyandırın — [#] tuşuna basın — Ana kodu girin — [#] tuşuna basın — Sistem ayarına girmek için [4] tuşuna basın — [3] tuşuna basın — Çift doğrulama modunu açmak için [2] tuşuna basın.

Akıllı kapı kilidi başarıyla ayarlandığında, [*] tuşuna basarak önceki menüye dönebilir ve ana moddan çıkabilirsiniz.

Yöntem 2: Philips EasyKey Uygulaması üzerinden ayar yapma

Philips EasyKey Uygulaması’nı açın — [Ayarlar] düzenini tıklayın — [Çift doğrulama modu]nu bulun — Modu açın.

Çift doğrulama modunda kapıyı uygulama üzerinden açabilir miyiz?

Çift doğrulama modunda kapıyı açmak için kapı kilidi tarafında parmak izi, PIN kodu, anahtar etiketi veya yüzünüzü doğrulamanız gerekmektedir. Ayrıca, Philips EasyKey Uygulaması üzerinden kapıyı açmak veya kapatmak mümkün değildir. Yani, çift doğrulama modunu açarsak, Bluetooth veya mobil uygulama üzerinden kapıyı açamayız.

Çift doğrulama modu etkinleştirildiğinde, arkadaşlarımız ve akrabalarımıza kapıyı açmaları için 30 dakika boyunca geçerli bir geçici PIN kodu paylaşamayız, bu da bu modun güvenlik etkisini temsil eder.

Bu modun yanı sıra, Philips EasyKey C seviye kilitleme silindirine sahiptir. Ayrıca dışarıdan zorla kilitlenmeye karşı, çoklu alarmlar ve gizli PIN kodu gibi birçok güvenlik fonksiyonu da bulunur. Yukarıdaki çoklu fonksiyonları çift doğrulama moduyla birleştirerek daha fazla güvenlik hissi yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir