Blog

Kilidi açmak için akıllı kapı kilidinde kalan parmak izini kullanabilir miyiz? İmkansız!

Çeşitli biyometrik teknolojiler arasında, kolaylık, hız ve doğruluk özelliğine sahip parmak izi tanıma teknolojisi geniş bir şekilde kullanılmaktadır. Akıllı kapı kilidi de istisna değildir. Bir dokunuşla kapıyı açabilen bu teknoloji, son yıllarda popüler bir kilidi açma yöntemi haline gelmiştir.

Ancak, akıllı kapı kilidinde kalan diğer parmak izi kopyalanabilir mi? Parmak izimiz yaralanıp iyileşirse parmak izi tanımayı etkiler mi? Günlük kullanımımızda karşılaştığımız bazı temel soruların yanıtlarını aşağıdaki makalede bulabilirsiniz.

Ön rozette bırakılan kalan parmak izi kopyalanarak akıllı kilit açılabilir mi?

Çin Kilit Ürün Kalite Denetimi ve Gözetimi Merkezi Baş Güvenlik Danışmanı Li Yongning, akıllı kilitlerde bırakılan parmak izlerinin çoğunun ellerdeki terle oluşturulduğu için diğer nesnelerle aynı olduğunu öne sürmektedir. Çünkü her gün bastığımız için parmak izleri üst üste biner ve kalan parmak izini kopyalamak için yaygın bant kullanmakla kapının kilidini açmak zorlaşır.

Ayrıca, Philips tarafından benimsenen yarıiletken parmak izi başı on binlerce kapasitörden oluşur. Parmak izi başı, deri epidermis aracılığıyla daha ince parmak izi detaylarını toplayacak, bu da parmak izinin kolayca kopyalanmasını ve çözülmesini önler ve sahte bir parmak izi kullanarak kapıyı kilitlemeyi etkili bir şekilde engeller.

Parmağın yarası iyileştikten sonra parmak izi tanıma etkilenir mi?

Parmak izi sadece hafifçe aşındıysa veya soyulmuşsa endişelenmeye gerek yoktur. Philips EasyKey tarafından benimsenen yarıiletken parmak izi tanıma teknolojisinin, hasarlı veya bulanık parmak izi görüntülerini onarabilen bir parmak izi onarım işlevi vardır. Parmak izi dokusu kırılmış olsa bile, hassas ve doğru tanıma ile otomatik olarak onarılır ve daha yüksek güvenlik sağlar

Akıllı Kilit

Ancak, eğer tek bir parmak izi ciddi bir şekilde aşındıysa veya soyulduysa ve akıllı kapı kilidinin kilidi açılmıyorsa, yedek olarak birkaç parmak izi girebiliriz. Philips EasyKey, 100 set parmak izi girmeye izin verir, bu da tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Parmaklarımızın yaralanması veya soyulması yaygın bir durumdur. Parmak derisi zarar görmedikçe, yara iyileştikten sonra parmak izi yeniden kazanılır. Ardından, akıllı kapı kilidi normal olarak açılabilir.

Parmak izi tanıma hassas değilse ne yapmalı?

Akıllı kapı kilidini uzun süre kullanıldıktan sonra, parmak izi tanımanın hassas olmadığı fark edilir. Genellikle bu, parmak izi toplama penceresindeki kirden kaynaklanır. Bu nedenle, düzenli olarak ve nazikçe toplama penceresini kuru bir yumuşak bezle silmelisiniz. Lütfen aşındırıcı maddeler içeren temizlik ürünleri veya çelik temizlik topu kullanmamaya dikkat edin, çünkü bu muhtemelen parmak izi toplama penceresini çizecek ve tanıma verimliliğini etkileyecektir.

Biyometrik teknolojinin gelişimiyle, parmak izi tanıma farklı alanlarda yaygın olarak kullanılabilir hale gelir ve akıllı kapı kilidinin standart kilidini açma yöntemi haline gelir. Philips EasyKey, yarıiletken parmak izi tanıma teknolojisini benimser, bu da size bir dokunuşla kilidi açma keyfini yaşatır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir