Blog

Uzun süre kullanımdan sonra Philips akıllı kapı kilidini nasıl yeni görünümlü tutabilirsiniz?

Görünüme önem verilen dönemde, görünüm hayatımızın tüm alanlarına entegre edilmiştir. Birçok tüketici, çekici görünüm ve ambalajına sahip ürünlere öncelik verir ve görünümü satın alma sürecinde önemli bir faktör olarak kabul eder. Genel olarak yükselen yaşam kalitesi ile ev aletlerinden cep telefonu kapaklarına kadar, benzersiz ve muazzam bir görünüme sahip olmak daha fazla müşteriyi cezbetme potansiyeline sahiptir. Ancak, güzel bir görünüme sahip çoğu ürünün IML teknolojisi tarafından benimsendiğini fark ettiniz mi? Popüler bir yüzey dekorasyon yöntemi olarak, IML teknolojisi direksiyonlar, gösterge panelleri ve merkezi kontrol panelleri gibi otomotiv iç tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak aynı zamanda iletişim araçları, ev aletleri ve akıllı ürünler gibi alanlarda da sıkça karşılaşılır.


IML teknolojisi nedir?

IML teknolojisi, veya İngilizce adıyla “In-Mold Label” (Kalıp İçi Etiket), Çince’de kalıp içi enjeksiyon kalıplama olarak adlandırılır. Bu, serigrafi, kalıplama ve enjeksiyon kalıplama teknolojilerini birleştiren yeni bir tür kalıp süsleme teknolojisidir. En dikkat çekici özelliği, yüzeyinin sertleştirilmiş şeffaf bir film tabakası, ortasında baskılı desen tabakası ve arka kısmında plastik tabakası olmasıdır; mürekkep ise ortada sıkışmış durumdadır. Başlıca avantajları aşağıdaki gibidir.

Şifreli Kapı

① Stabil performans, yüksek aşınma direnci yeteneği

Mürekkep tabakası sertleştirilmiş şeffaf film ve plastik tabaka arasında bulunduğu için, IML teknolojisini kullanan ürünün yüzey sertliği 2H olan yüksek aşınma direnci ve çizilme direnci yeteneklerine sahiptir, uzun bir kullanım ömrü vardır.

② Su geçirmez, nem geçirmez ve parmak izi geçirmez yetenekler

Ürün, IML işlemi benimsemiş olup, yüzeyinde %95 ila %100 nispetindeki bir bağıl nem ortamında bile kabuk çatlamaz veya deformasyona uğramaz; su geçirmez ve nem geçirmez yeteneklere sahiptir. Yüzeyi düz ve parmak izi içermez, bu da geride kalan parmak izinden kaynaklanan güvenlik risklerini önleyebilir.

③ Çevre dostu ve sağlıklı

IML işlemi uygulanmış ürünler, çözücü bazlı yapıştırıcı içermez. Ayrıca, mürekkepteki bileşenler de uçucu değildir, bu da çevre koruma ve sağlık ihtiyaçlarına uygun bir özelliktir.

Philips akıllı kapı kilidi, sizi etkileyici bir kullanım deneyimiyle tanıştırır.

Üç boyutluluk, netlik ve deformasyon karşıtı yetenekleriyle karakterize edilen IML işlemi, endüstrilerin yüzey dekorasyon teknolojisinde tercih ettiği bir seçenek haline gelmiştir.

Philips akıllı kilidin tasarımı basit ve şık. Birçok ürün modeli, aşınma direncine, çizilmeye, su geçirmezliğe, nem geçirmezliğe ve parmak izi geçirmezliğe sahip olan IML teknolojisini benimsemektedir. Kapı kolları, parmak izlerinin kalmasını önleyen düz bir yüzey olarak tasarlanmıştır. Philips akıllı kilidi her zaman detaylarda diğerlerinden öne çıkar. Wi-Fi bağlantısı, akıllı kapı görüntüleyici ve çeşitli uyarılar ile çoklu kilitleme yöntemlerini birleştirir, ev güvenliğini her an sağlar ve mutluluk hissini artırır.

Azimle üretilen Philips akıllı kapı kilidi, kapınıza özgün bir tasarım hissi getirir ve yaşamı daha kolay hale getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir