Blog

Philips Easykey, Tek Dokunuşla Kilit Açma Işlemini Nasıl Gerçekleştirir ?

elektronik kilit

Günümüzde Akıllı Yaşam, bize daha fazla sosyalleşme imkanı vermektedir. Giderek yüz tanıma sistemi daha da kullanılır hale gelmeye başladı. Aynı zamanda farklı apartman sistemleri de güvenlik kontrolünde yüz tanımayı kullanmaya başladı. Ayrıca, yavaş yavaş geleneksel kapı kilidinin yerini alan şifreli kapı kilidi, daha yaygın hale gelmektedir.

O halde, Philips EasyKey tek dokunuşla kilit açma işlemini nasıl yapıyor?

Sezgisel parmak izi algılama.

Tek dokunuşla yüksek hızda kilit açma

Philips EasyKey’in parmak izi sensörü kapı kilidi kolu üzerine yerleştirilmiştir. Kolu tuttuğumuzda parmaklarımız doğal olarak, rahat bir tutuş şekli itibariyle ergonomik olarak tasarlanmış parmak izi okuyucunun üzerine gelecektir.

Bununla beraber kilitlerde, tanıma hızı 0,5 sn’ye eşit veya daha az olan yarı iletken parmak izi tanıma teknolojisini kullanılmaktadır. Yalnızca sahte parmak izi okutmayı etkili bir şekilde algılar ve önlemekle kalmaz, aynı zamanda parmak izi doğrulama ve onarım işlevine de sahiptir. Örneğin, parmaklarımız biraz aşınmış veya soyulmuşsa, parmak izi toplayıcı bazı hasarlı ve bulanık parmak izi görüntülerini kendisi geri yükleyecektir. Parmak izi modelimiz belirsizse, parmak izi toplayıcı, etkili bir şekilde algılama ve daha yüksek güvenlik için bunu otomatik olarak onarabilir.

Ayrıca Philips EasyKey, tüm ailenin kilit açma ihtiyaçlarına cevap verebilmek için 100 parmak izi grubu eklenmesine imkan verir. Aynı zamanda bu tasarım, yaşlı ve çocukların onu  kullanması için de uygundur.

Tam otomatik iç kilit

Tek adımda otomatik açma

İç kilit, çalışma prensibinden kaynaklanan motorlu kilit açma özelliği sayesinde ister içerden ister dışarıdan olsun hangi yönde kapı açılırsa açılsın tam otomatik olarak çalışır. Aynı zamanda kapı kapatıldığında kapı da otomatik olarak kilitlenecektir.

Akıllı kapı kilidi başarıyla doğrulandıktan sonra, mandal dil sürgüsü otomatik olarak geri çekilir. Ardından, kapıyı açmak veya kapatmak için kolu itebilir veya çekebiliriz. Anahtarları aramak, anahtar deliğine sokmak ve anahtarı döndürmek gibi klasik mekanik kilit açma yöntemleriyle  karşılaştırıldığında, tüm süreç çok kolaylaşır. Ayrıca, kapı kapatıldığında, diğer gereksiz işlemlere gerek kalmadan kilitlemek için mandal dili de otomatik olarak dışarı çıkarak kilitleme gerçekleşir.

Besides, it also has locking prompt and unlocking alert functions, which relieves the concern of repeatedly checking the door status and gets rid of “door locking obsessive-compulsive disorder”.

Ayrıca, kapı kapanır kapanmaz kilitleme fonksiyonu ve açıldığında kapı durumunu tekrar tekrar kontrol etme endişesini ortadan kaldıran ve “kapı kilitleme takıntısı-kompulsif bozukluğu” ndan kurtaran kilitleme istemi ve kilit açma uyarısı fonksiyonlarına da sahiptir.

İç kapıda infrared ve dokunmatik sensör

Eğer bir el dokunuşu saptanırsa kapı otomatik olarak açılır.

Bir ev güvenlik asisteni olakrak, Philips EasyKeyde güvenilir ve tam bir kilit açma fonksiyonu bulunmaktadır. Kilit üzerinde yalnızca dışarıdan zorlama alarmı, ikili doğrulama ve çeşitli alarmlar gibi çeşitli güvenlik tedbirleri barındırmakla kalmaz, aynı zamanda infrared-kızılötesi ve dokunmatik sensörler de iç rozette bulunur. Eğer elimizi dokunmatik sensöre koyarsak, onu otomatik olarak algılar ve kilidi açar.Bu aynı zamanda aceleniz olduğunda, dışarı çıkmak istediğinizde kendini hissettirir. Tek dokunuşla kilidi açmak, Philips EasyKey hayatınızı daha da kolay ve güvenli hale getirir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir