Blog

Yeni sürümlerle yükselen ALPHA! Philips Alpha-VP görsel akıllı kilidi ekranla tanıtılıyor, görsel akıllı kilitle yeni deneyiminize başlayın!

Günümüzde, video teknolojisinin gelişmesiyle birlikte görsel akıllı kilite olan tüketici ilgisi yüksek seviyede devam etmektedir. Philips akıllı kilidi Alpha’nın yükseltme sürümü olan Alpha-VP, uzaktan izleme, PIR insan algılama, yüksek çözünürlüklü iç mekan ekranı ve diğer akıllı teknolojileri benimsemektedir.

Peki, Philips Alpha-VP Görsel Akıllı Kilit tam olarak nasıl bir ürün? Alpha-VP, tüketicilere hangi deneyimi sunacak? Bugün, şekli, güvenliği, kullanım kolaylığı, istikrarı, zekası ve diğer yönlerden tam kapsamlı bir değerlendirme yapacağız.

Açılış: Basit ve Sağlam Ambalaj Tasarımı

Alpha-VP’nin dış ambalajı, Philips EasyKey’in tutarlı tarzını sürdürür: basit ve cömert, çevre dostu ve pratik. Dış ambalaj, esnek ve dayanıklı kraft kağıt malzemesinden yapılmıştır, çevre dostu ve kolay kolay yırtılmayan bir yapıya sahiptir, ürünleri iyi korur.

Dış ambalajdan, Philips EasyKey hakkında aşağıdaki bilgilere ulaşabiliriz, bu bilgiler model, şekil, ticari marka bilgileri, iş adresi, servis hattı gibi bilgileri içerir. Ayrıca, dış ambalajın yan tarafında sahtecilik karşıtı bir kaplama bulunur, kullanıcılar kaplamayı kazıyarak ürünün orijinalliğini kontrol edebilirler.

Dijital Kilit

Paketin içini açtığınızda, montajcıların EasyKey’i kurarken açıklık konumunu hızlı bir şekilde belirlemelerine yardımcı olan delme şablonunu görebilirsiniz.

Sonrasında, ilk katmanda kullanım kılavuzu, garanti kartı, temizleme bezi, yuva, kurulum kiti, 5000mAh lityum pil, acil USB kablosu, CPU anahtar etiketi ve mekanik anahtar bulunmaktadır.

İkinci katman, Alpha-VP’nin ön ve arka rozetlerini içerir. Her biri,  rozetlerin çizilmemesi için zarar vermeden taşınmalarını önlemek amacıyla yumuşak torbalarla sarılmıştır. Bu oldukça düşünceli bir uygulamadır.

Ön ve arka rozetleri yumuşak torbalardan çıkardığınızda tüm şekli görebilirsiniz. İki farklı renk seçeneği bulunur: obsidyen siyahı ve bakır kırmızısı. Ayrıca, IML tel çekme teknolojisini benimserler, bu da rozetlerin sadece dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını değil, aynı zamanda estetik duygu ve dokuyu artırmasını sağlar. Hem görünüm hem de kalite yüksek bir seviyededir.

Akıllı Kilit
Akıllı Kilit

Ürün: Düşünceli Detaylar, Kalite Önde

 

Philips Alpha-VP görsel akıllı kilidi, pas ve çizilmelere dayanıklı hafif alüminyum alaşımını malzeme olarak benimser. Rozetleri ergonomik entegre tasarım kullanır, insanlara konforlu bir his verir.

Akıllı Kilit

Alpha-VP ön rozetinin üstünde yüksek çözünürlüklü geniş açılı bir kamera ve iki kızılötesi dolgu lambası bulunur.

Akıllı Kilit

Kameranın altında marka logosu ve üç renkli gülümseme eğrisi ışığı bulunur; farklı renklerdeki ışık farklı kilit durumlarını temsil eder. Kilitleme düğmesi ve sayısal tuş takımı bölgesi daha aşağıdadır. Tuş takımı gizli olarak tasarlanmıştır ve etkinleştirildiğinde görüntülenir.

Akıllı Kilit

Alpha-VP’nin dış mekan kolunda parmak izi tanıma modülü ve PIR algılama sensörü bulunur. Parmak izi tanıma modülü, doğru tanıma sağlayan yarıiletken bir sensör kullanır ve tek dokunuşla hızlı bir şekilde kilidi açar. PIR algılama sensörü, kamerayla ilişkilendirilebilir ve anormallik durumu kaydı ve uzaktan akıllı alarm işlevlerini gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Dijital Kilit

Acil durum mekanik anahtar girişi ve Type-C acil güç kaynağı girişi ön rozetin altında bulunur. Bu, kapı kilidinin yüksek uyumluluğa sahip olduğu ve piyasada bulunan çoğu taşınabilir şarj cihazı ile eşleşebileceği anlamına gelir.

Dijital Kilit

Alpha-VP’nin arka rozetinin üstünde 4 inç IPS yüksek çözünürlüklü bir ekran bulunur. TFT ekrana kıyasla, IPS ekran daha düşük renk farkına, daha hızlı tepki süresine ve daha fazla enerji tasarrufuna sahiptir. Resimde iç mekan ekranının entegre modüler tasarım kullandığını görebiliriz ve bağımsız bir bağlantı noktası aracılığıyla akıllı kilitle bağlantı kurar. Ekranın içinde lityum pil bölmesi bulunur ve pil kapasitesi 5000mAh’dir.

Dijital Kilit

Ön rozetin ortasında sırasıyla kilidi açma ve kapatma işlevlerine karşılık gelen “AÇ” ve “KAPAT” düğmeleri bulunur. Altlarında mekanik hızlı açma döner düğme bulunur, bu da acil bir durumda hızlıca kilidi açmanıza yardımcı olabilir ve elektronik kilidin seçeneğinden bağımsızdır.

Dijital Kilit

Daha aşağıda iç mekan açma bölgesi bulunur. Diğer iç mekan açma yöntemlerinden farklı olarak, kolu içeride ve dışarıda dokunma sensörleri ve kızılötesi sensörler bulunur ve kilit, elin her ikisine aynı anda dokunduğunda açılabilir. Bu yöntem kilidi açma işlemini ve çocuk kilidini birleştirir ve evde çocukların durumunu tam olarak düşünür.

Dijital Kilit
Akıllı Kilit

Detaylar: Birden fazla teknoloji, rahat bir deneyim

Kurulum personeli genellikle farklı kapı durumlarına göre aksesuarları kesmelidir. Philips EasyKey, profesyonel personel ile ücretsiz ev kurulumu sunar. Bu nedenle kullanıcılar kurulum konusunda endişelenmelerine gerek yok.

Her Philips EasyKey seti kullanımdan önce etkinleştirilmesi gerekir. Ürünleri etkinleştirdikten sonra kimlik bilgilerini girebilir ve mobil uygulama aracılığıyla kapı kilidi üzerinden internete bağlanabilirsiniz. Uygulama, mobil uygulama mağazasından yüklenebilir ve adı “Philips EasyKey Plus” olarak geçer.

Dijital Kilit

Alpha-VP’nin parmak izi, PIN kodu, geçici PIN kodu, mekanik anahtarlar ve çift tanıma gibi 7 kilidi açma yöntemi bulunmaktadır. Yarıiletken parmak izi sensörü ile birleşerek, kapıya dokunarak kilidi açma, kapıyı kapatınca otomatik olarak kilitleme işlevini sunar.

Dijital Kilit
Dijital Kilit
Dijital Kilit

Tabi ki, eğer kapı kilidi açıldığında anormal sürgüyü kilitleme durumuna yol açarsa, akıllı kilit alarm sesleri çıkaracak ve bildirimleri mobil uygulamaya gönderecektir.

Dijital Kilit

Yukarıdaki kilit açma yöntemleri beklendiğinde, kullanıcılar mobil Uygulamada ikili tanımayı da ayarlayabilir ve geçici PIN kodunu gönderebilir.

Alpha-VP aynı zamanda uzaktan izleme ve iki yönlü radyo desteği sunar. Pratik deneyimde, aktif video izleme veya pasif zil çağrısı yapma konusunda Alpha-VP’nin hem video görüntü iletimi hem de işlev açısından iyi performans gösterdiğini göreceksiniz. Kapı kilidinin ön kapakları, 144° geniş açılı kapı izleyiciye ve 1080p yüksek çözünürlüğe sahip iki kızılötesi dolgu ışığı ile donatılmıştır. Zayıf ışık koşullarında bile net yüz bilgileri elde edebilirsiniz.

Eğer uygulama ve zil çalma özelliği kullanıcının evden ayrılma endişelerini gidermekse, iç ekranın ve kapı izleyicisinin koordinasyonu kullanıcılara daha fazla güvenlik ve kolaylık sağlamak içindir.

Alpha-VP’nin arka kapak plakası 4 inç IPS yüksek çözünürlüklü geniş ekranla donatılmıştır. Kullanıcılar evde yalnız kaldıklarında veya kapıyı açmak için uygunsuz olduklarında iç ekranla dış mekanı kontrol edebilirler. Her seferinde insanlar ekranın altındaki düğmeye bastığında Philips logosu görünecektir. Bu tasarım, marka değerini artırmakla kalmaz, aynı zamanda görsel bir geçiş rolü oynar; marka ve kullanıcılar için kazan-kazan bir durumdur.

Alpha-VP iç mekan bölümünün başka bir işlevi de kilidi açmaktır. Bu, tuş takımı, döner düğme ve  kızılötesi sensör olmak üzere üç farklı kilit açma yöntemini içerir.

Bu üç farklı kilidi açma yönteminin özelliklerinin dikkat çekici olduğunu görebiliriz. Elektrikli tuş, teknoloji hissi veren bir tuş tasarımına sahiptir. İki kez tıklanarak açma tuşunun tasarımı, çocuğun yanlışlıkla dokunarak kilidi açmasını önlemeyi amaçlar. Acil hızlı kilidi açma yöntemi olarak, acil durum mekanik döner mandal, elektrik kesildiğinde hızlı bir şekilde kilidi açmayı garanti edebilir. İç mekan kızılötesi sensör kapıya el dokunduğunda kilidi açar, daha fazla acele etmeye gerek kalmaz.

Uygulama: Ev güvenliğinizi 24 saat boyunca akıllıca korur

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle, akıllı kilitlerin internet bağlantısı genel bir eğilimi temsil eder. Bu yöntemi başarmak için ana taşıyıcı uygulamadır.

Philips EasyKey resmi Uygulaması “Philips EasyKey Plus” içinde kullanıcı izinleri üç türe ayrılabilir: bildirimleri kontrol etme, işlev yönetimi ve güvenlik ayarları.

❶ Bildirimleri kontrol etme

Uygulamanın ana sayfasında kullanıcılar, pil durumu, internet bağlantısı, bilgiler (işlemler, ziyaretçiler, alarm durumları) gibi kilidin durumunu net bir şekilde kontrol edebilirler.

❷ Güvenlik yönetimi

Uygulama ayarlarında, kullanıcılar kapı kilidinin çeşitli işlevlerini ayarlayabilirler. Bunlar arasında doğrulama yöntemi, dolaşan alarm ve tehdit alarmı gibi özellikler bulunur.

❸ Kişiselleştirilmiş ayarlar

Her ailenin farklı bir çevresi vardır, bu nedenle kapı kilidinin kullanma alışkanlıkları farklı olabilir. Kullanıcılar, uygulama içinde ses seviyesini, ekran parlaklığını, zamanı ve daha fazlasını ince ayar yapabilirler.

Özetle, Philips EasyKey uygulamasındaki işlevler pratiktir ve günlük yaşamda sıkça kullanılabilir.

Epilog:

Kısacası, Philips Alpha-VP görsel kapı kilidi, akıllı kapı izleyici, elektronik zil, akıllı kamera ve birçok işlevi tek bir çatı altında birleştiriyor.

 Tüketicilerin “Mobil ev işçiliği” gereksinimlerini karşılamak için uzaktan izleme ve iki yönlü radyo desteği sunmanın yanı sıra, ayrıca anormal durum tespiti, alarm bildirimi ve diğer teknolojileri benimsemek suretiyle geleneksel kapı kilidinin pasif savunmasını aktif güvenliğe yükseltiyor. Aynı zamanda yüksek çözünürlüklü ekran, düşük güç tüketimli kızılötesi dolgu ışıkları, akıllı anahtarlık, C sınıfı silindir ve diğer konfigürasyonlarla insanlara akıllı kilitle daha uygun, güvenli ve konforlu bir deneyim sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir