Blog

Akıllı kilitin geçici PIN kodu kullanımı gerçekten çok kolay! Geç alıp pişman olmayın …

Akıllı kilitlerin hızla yaygınlaşmasıyla birlikte, insanların akıllı kilitlere olan talebi, kilidi açmanın kolaylığından daha kullanıcı dostu özelliklere doğru kaymıştır. Bu özelliklerden biri, insanların akıllı kilit satın almaları için belirleyici faktörlerden biri haline gelmiştir, yani geçici PIN kodu. Geçici PIN kodunun rolü nedir? Geçici PIN kodu türleri nelerdir? Uygulama avantajları nelerdir? Bu makalede bu soruların cevaplarını bulalım!

şifreli kapı kilidi

Geçici PIN kodunun Önemi

Her telefonun bir kamera ile donatılması gibi, geçici PIN kodu çoğu akıllı şifreli kilidin temel bir özelliğidir. Sıradan PIN kodlarından farklıdır çünkü kimseye ait değildir ve sınırlı bir geçerlilik süresine sahiptir. Uzun vadeli bir iş seyahatindeyseniz ve komşunuzdan evcil hayvanınıza bakım konusunda yardım istemeniz gerekiyorsa, temizlik servisi veya akrabalar ve arkadaşlar geçici olarak ziyaret ettiğinde ve siz evde değilseniz, akıllı kilidin geçici PIN kodu büyük bir rol oynar.

Geçici PIN Kodu Türleri

Farklı türdeki geçici PIN kodları, insanların günlük yaşamlarındaki farklı ihtiyaçları karşılayabilir. Zaman sınırlaması ve kullanım sayısına göre üç türe ayrılabilir. Bir kez kullanılabilir PIN kodu, her seferinde oluşturduğunuz kod sadece bir kez kullanılabilir, kullanıldıktan sonra geçersiz hale gelir, bu da ev temizlik hizmetleri için pratiktir; Periyodik PIN kodu, belirli bir periyotta kullanılmasına izin veren bir kod, her pazartesi veya her gün öğlen gibi.

Geçici PIN Kodu, belirli bir süre içinde birden çok kez kullanılabilen bir koddur, örneğin 30 dakika veya 10 dakika boyunca geçerli olabilir. Kod, uzaktan Uygulama üzerinden dağıtılabilir, böylece akrabalarınız ve arkadaşlarınız aniden ziyarette bulunduklarında beklemeleri gerekmez. Bir Kez Kullanılabilir PIN Kodu vs. Geçici PIN Kodu Kullanıcı ihtiyaçları açısından, Philips akıllı kilitleri, geçici olarak kapıya giriş yapma ihtiyacını dikkate alır. Her akıllı kilidin bir kez veya geçici PIN kodunu açma özelliği vardır. Örneğin, Philips akıllı kilidi, kilit uç tarafında bir kez kullanımlık bir PIN kodu ayarlama özelliğini desteklerken, Philips DDL702-1HW akıllı kilitleri sadece bir kez kullanımlık PIN kodlarını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda mobil uygulama aracılığıyla 30 dakikalık geçici PIN kodlarını da uzaktan dağıtabilir.

Kilit Üzerinde Bir Kez Kullanılabilir PIN Kodu Ayarı:

Akıllı kilidi uyandırın.

Ana PIN kodunu takiben [#] tuşuna basın.

Onaylamak için [#] tuşuna basın.

Kullanıcı ayarlarına girmek için [2] tuşuna basın.

Bir kez kullanılabilir PIN kodu eklemek için tekrar

[2] tuşuna basın.

6-12 haneli bir PIN kodu girin.

Onaylamak için [#] tuşuna basın ve PIN kodunu tekrar girin.

Onaylamak için [#] tuşuna basın.

“Başarılı” sesli uyarısını duyduktan sonra,

sonunda ana moddan çıkana kadar [*] tuşuna basın.

Mobil Uygulama Aracılığıyla 30 Dakikalık Geçici PIN Dağıtımı:

Mobil uygulamayı açın.

Aşağıdaki [paylaş] düğmesine tıklayın.

[Geçici PIN] seçeneğine tıklayın.

[Kopyala]’ya tıklayın ve bunu akrabalarınıza veya

arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

 Bu işlev, ev temizlik hizmetleri veya kimse evde olmadığında sizi ziyaret eden biri için uygundur. 30 dakikalık geçici PIN kodu birden fazla kez kullanılabilir, ancak yalnızca 30 dakika boyunca geçerlidir. Bu özellik, insanların sık sık PIN kodlarını değiştirmeleri gereken tatsız durumları mükemmel bir şekilde önler.

kimse evde olmadığında sizi ziyaret eden biri için uygundur. 30 dakikalık geçici PIN kodu birden fazla kez kullanılabilir, ancak yalnızca 30 dakika boyunca geçerlidir. Bu özellik, insanların sık sık PIN kodlarını değiştirmeleri gereken tatsız durumları mükemmel bir şekilde önler. kimse evde olmadığında sizi ziyaret eden biri için uygundur. 30 dakikalık geçici PIN kodu birden fazla kez kullanılabilir, ancak yalnızca 30 dakika boyunca geçerlidir. Bu özellik, insanların sık sık PIN kodlarını değiştirmeleri gereken tatsız durumları mükemmel bir şekilde önler.

Geleneksel kilitlerin gelişiminden bu yana, akıllı kilitler geleneksel yalnızca anahtarla kilidi açma yönteminden çoklu kilidi açma yöntemlerine ve kısa menzil işlem modundan uzaktan ağ moduna kadar evrim geçirmiştir. Philips şifre kapı kilidi gibi DDL702-1HW akıllı video kapı kilidi, sadece kilidin üzerinde bir kez kullanımlık PIN kodları ayarlamaya izin vermekle kalmaz, aynı zamanda mobil uygulama aracılığıyla 30 dakika geçerli geçici PIN kodlarını da dağıtabilir. Ayrıca, DDL702-1HW, erişim kayıtlarını ve uyarı bilgilerini kontrol etmeyi destekler. Kullanıcılara,[Video] düğmesine tıklayarak ön kapıdaki gerçek zamanlı durumu izleme olanağı tanır, bu da uzaktan izlemeyi çok daha güvenli hale getirir. Philips akıllı kapı kilidi: Akıllı evinize ilk adımı atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir