Blog

Philips DDL702E Ürün İncelemesi

Philips DDL702E Ürün İncelemesi

Tabiri caizse, güzel görünümlü deriler aynıdır; eğlencenin ruhu da en iyilerden biridir. Akıllı kilitler, ailenizin ve mülkünüzün güvenliğini sağlamak üzere tasarlandığı için bir satın alma kararı verirken daha dikkatli olmanız gerekir. Satın alma sürecinde dikkate almanız gereken şeyler arasında kullanım kolaylığı, zeka ve görünüş yer almaktadır. Bunun yanı sıra, ürün kalitesi, stabilite ve güvenlik gibi unsurları da göz ardı edemezsiniz. Uzun bir tarihe sahip olan küresel ve çeşitlendirilmiş bir sağlık teknolojisi şirketi olarak, Philips, 2017 yılında akıllı kapı kilidi alanına adım attığından beri kullanıcı ihtiyaçlarına dayalı olarak akıllı kilit serisi ve aksesuarları üzerinde sürekli olarak iyileştirmeler yapmaktadır. Philips, müşterilere güvenli ve konforlu bir yaşam sunma konusundaki kararlılığını sürdürmektedir.

Yeni piyasaya sürülen Philips akıllı kilit modeli DDL702E, Wi-Fi bağlantısı, şık tasarım ve gerçek zamanlı izleme gibi özelliklere sahip olması nedeniyle birçok ilgiyi üzerine çekmiştir. Her durumda, Philips DDL702E’nin avantajları ve kullanıcı deneyimi hakkında merakınız olabilir. Bu makalede, “Kapı Kilit Dünyası” ekibi, tasarımı, güvenliği, stabilitesi, kullanım kolaylığı, zekâsı ve kullanıcı deneyimi üzerine kapsamlı bir değerlendirme yapacaktır

 

1.   Kutu Açılışı: Ambalaj Tasarımı, Philips Markasını Öne Çıkarıyor

 

DDL702E’nin ambalajını gördüğünde ekip, diğer markaların tüm özellikleri ambalaja koyduğu gibi değil, DDL702E’nin ambalajının oldukça sade ve gereksiz tasarım ve içeriğe sahip olmadığını düşündü. Bu, Philips markasının kolayca tanınmasını sağlar. DDL702E’nin ambalajını incelediğinizde, marka logosu, slogan, render, üretici bilgileri gibi temel bilgiler dışında ambalajda çok fazla bilgi olmadığını görebilirsiniz.

şifreli kapı kilidi

Kutu açma işleminden sonra ilk
karşılaşılan şey, montajcılar için vazgeçilmez bir şey olan bir delme şablonu.
Bu delme şablonunu kullanarak montajcılar delinmesi gereken yeri
işaretleyebilirler. Delme şablonunun altında kullanıcı kılavuzu, mekanik
anahtar, kilit göbeği, anahtar etiketi ve diğer ilgili parçalar bulunmaktadır.
Tüm bu öğeler, şok emici köpük içinde paketlenmiştir, ki bu oldukça hoştur.
Philips akıllı kilitlerin ürünü koruma konusunda çok iyi bir iş çıkardığını
belirtmek gerekir, çünkü tüm öğeler bireysel olarak paketlenmiştir. Bir örnek
olarak, kilit göbeğinin ambalajını ele alalım. Kilit göbeğini ayrı bir karton
kutuda paketlemenin yanı sıra, kilit göbeğini akıllı kapı kilidinin önemli bir
parçası olduğu için plastikle ve iki şok emici köpükle paketlenmiştir. Ekip için
bu tür bir kilit göbeği ambalajını görmek ilk kez oldu. İki zarif çanta, akıllı
kapı kilidinin ön ve arka kapak plakalarını nakliye sırasında çizilmesini veya
zarar görmesini önlemek için kullanılmaktadır. Ambalajı incelediğimizde,
Philips EasyKey’in ürünlerine ve tüketicilere duyduğu sorumluluk konusunda
düşünceli olduğunu hissedebiliriz. DDL702E’yi ambalajından çıkardıktan sonra,
DDL702E’nin tasarımının, basit, şık ve güçlü bir dokunsal hissiyat sunma
felsefesiyle yürütüldüğünü görebiliriz.

2. Montaj İşlemi: Harika bir akıllı kapı kilidi hem içeride hem dışarıda harika olmalıdır

 

Ekibimiz, birçok akıllı kilidi montaj yapmış oldukları için akıllı kapı kilidi yapılarına oldukça aşinadır. Philips EasyKey DDL702E’yi montaj işlemi sırasında, diğerlerinden oldukça farklı olduğunu fark ettiler. Philips Easy DDL702E  diğer akıllı kapı kilitlere göre basit ve şık görünüme sahiptir. DDL702E’nin iç yapısına dikkatlice bakarsanız, tüm modüllerin ve kabloların koruma levhasında korunduğunu ve neredeyse hiçbir kablo ucunun açıkta bulunmadığını göreceksiniz.

Bunların yanı sıra, Philips EasyKey DDL702E’nin montajcılar için çok faydalı olan koruma levhasındaki kurulum talimatları gibi birçok dikkat çekici detaya sahiptir. En ilginç olan şey, çift katmanlı pil bölmesinin tasarımıdır ki bu sekiz pil alabilir ve sadece dört pilin yerine geçer. Philips EasyKey’in yapısal mühendislerinin kullanıcılara çok düşkün olduğu görülmektedir. Arka ve ön kapak plakalarının toz geçirmez kauçuk pedleri, koruyucu çelik levhanın altındadır, bu nedenle kurulum sırasında kauçuk pedin konumunu ayarlamak gerekmez ve kurulum ve sökme daha pratiktir. Ayrıca, kauçuk ped akıllı kilide entegre edilmiştir, bu nedenle mühürleme performansı daha iyidir. Bu tür bir tasarım, akıllı kilidin endüstrisinde nadir görülen bir özelliktir.

Philips EasyKey DDL702E’nin sökülmesi biraz zaman alır. Sökme işleminden sonra, DDL702E’nin iç yapısının da oldukça düzenli olduğunu gördük. Örneğin, devre kartına monte edilmiş kart yuvaları devre kartına yapıştırılmış ve kabloyu sabitlemek için kullanılan bazı sabitleme klipsleri bulunmaktadır. Zanaatkarlık, birçok ayrıntıda görülebilir. Uluslararası bir marka olarak Philips, kullanıcılara yüksek kaliteli akıllı bir kapı kilidi ve güvenli bir kullanıcı deneyimi sunmak için her türlü çabayı göstermektedir.

3: Kapıya Kurulum : Ev Malzemelerinin Vitrini

 

Çin’in sosyal ekonomisinin hızlı gelişimi ve insanların malzeme yaşam standartlarının sürekli iyileşmesi ile birlikte, insanlar yaşam standartlarını artırmaya daha fazla odaklanmaktadır. Ürünün estetiği nihayetinde müşterilerin ilk fark edeceği şeydir. Akıllı kapı kilidi, ev girişine yapılan ilk adımdır ve evinizin tasarım stilini iletmektedir. Ürün tasarımı, bir satın alma kararı vermede önemli bir faktör haline gelir. Ekip, Philips DDL702E’nin lüks ve şık tasarımından etkilendi. Bakır ön kapak plakası, IML ve akıcı tasarım, güçlü bir dokunsal hissiyat sağlamaktadır. Arka kapak plakasının rengi ve tasarımı ön kapak plakasıyla aynıdır. DDL702E, içeriden veya dışarıdan bakıldığında dikkat çekici derecede çekici bir görünüme sahiptir. DDL702E’nin tam kurulumu, kapıyı daha çarpıcı hale getirir

4. Kullanıcı Deneyimi: Wi-Fi Bağlantısı ve Tek Dokunuşla Kilidi Açma

DDL702E’yi kullanmadan önce kurulum için birkaç basit adımı takip etmeniz gerekmektedir. Tuş takımını açın ve ” #” ile başlayan ana PIN kodunu girin, ardından ” #” ile onaylayarak ana modu girin. Bundan sonra, geri kalan kurulumu tamamlamak için sesli talimatları takip etmeniz gerekmektedir.

Philips DDL702E, diğer Zigbee tabanlı veya 433 tabanlı akıllı kapı kililerinden farklı olan bir Wi-Fi akıllı kapı kilididir. Bir ağ geçidi gerekli değildir ve ağ yapılandırması son kullanıcılar için kolaydır. Ancak ağ yapılandırmasından önce “Philips EasyKey” adlı resmi uygulamayı indirmeleri gerekmektedir. Ağ bağlantısına gitmek için önce ana modu girmeniz ve ardından sesli talimatları takip etmeniz gerekmektedir.

 

Akıllı kapı kilidi ağ bağlantısı modundayken, kablosuz bağlantıyı cep telefonuna izin vermek ve aynı Wi-Fi ağı kullanmak için otomatik olarak kablosuz hotspot’lar gönderir. Kurulumu tamamladıktan sonra bir sonraki adıma geçebiliriz. Philips EasyKey DDL702E’nin kolu üzerinde parmak izi sensörü bulunmaktadır, bu nedenle kapıyı tek bir dokunuşla açabilirsiniz. Kullanıcılara hızlı bir kilidi açma deneyimi yaşamaları için başparmaklarını eklemeleri tavsiye edilir. Philips EasyKey DDL702E ayrıca şifreli CPU kart, PIN kodu, geçici PIN kodu, mekanik anahtar ve çift doğrulama gibi özellikleri destekler. Kilit açma yöntemleri kullanıcıların seçimine bağlıdır. Geçici PIN kodu özellikle ziyaretçiler içeri girdiğinde çok faydalıdır. Kullanıcılar, geçici PIN kodunu ziyaretçiyle mobil uygulama aracılığıyla paylaşabilirler.

Ayrıca, kullanıcılar akıllı kapı kilidinin durumunu kontrol edebilir, pil voltaj seviyesi, erişim günlüğü, kapı kapalı veya açık durumu gibi. Kapıyı içeriden açmak için üç farklı yol bulunmaktadır. Birincisi, kolu içine entegre edilmiş olan kızılötesi sensördür. İkincisi, OPEN düğmesidir. OPEN düğmesine çift dokunuş kapıyı açabilir. Bu özellik, çocuğun veya evcil hayvanın kapıyı kazara açmasını önlemek için tasarlanmıştır. Sonuncusu ise döner düğmedir. Döner düğme ya solda ya da sağda ve kilidin açık olduğunu gösteren bir sembol varsa, bu kapının açık olduğu anlamına gelir. Döner düğme ortada ve kilitli olduğunu gösteren bir sembol varsa, bu kapının kilitli olduğu anlamına gelir. Bu özellik, yangın felaketi durumunda çıkışı sağlar.

Kapıyı kilitlemeyi unutanlar için bir çözüm olduğunu bilmek isteyen bazı insanlar var. İşte çözüm. Philips DDL702E, manuel kilitleme sıkıntısı olmadan tek seferde hızlı bir kilitleme deneyimi sağlayan tam otomatik bir gövde ile donatılmıştır. Bunun yanı sıra, DDL702E, kapının düzgün kilitlenmediğinde sesli bir uyarı içeren anormal bir çelik cıvata uyarısı özelliğine sahiptir.

Güvenlik açısından, DDL702E içeriden kapıyı kilitleyen birisinin tespit edilmesi durumunda kullanıcının telefonuna anında uyarı gönderebilen dışarıdan zorla kilit özelliğine sahiptir.

DDL702E çift doğrulama sunmaktadır. Kullanıcılar, PIN + Parmak İzi, Parmak İzi + şifreli CPU kartı gibi iki farklı doğrulama yöntemiyle kapıyı açabilirler. Bu özellik şifre güvenliğinizi daha da artırabilir. Gizli bir C sınıfı kilit silindiri, DDL702E’nin kapının açılmasını birisi tarafından zorla açılmasını zorlaştırır. Dahası, çelik çıvata alarmı, açık hata alarmı gibi özelliklere sahiptir. Beklenmedik bir kişi kapıyı açmaya çalıştığında bir alarm ve anında bir bildirim kullanıcının cep telefonuna gönderilir.

 

Genel olarak, Philips EasyKey DDL702E, estetik tasarım ihtiyacını karşılayabilen basit ve şık bir görünüme sahip tam otomatik bir itme-çekme akıllı kilittir. Bir tutuşla açılabilir ve tam otomatik kilitleme, Wi-Fi bağlantısı, zorlamaya karşı alarm gibi özelliklere sahiptir. Philips EasyKey DDL702E, sadece kullanıcılara pratik ve zeki bir deneyim sunmakla kalmaz, aynı zamanda güvenli bir yaşam ortamı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir