Blog

Philips akıllı düzey kapı kilidi neden serbest durum kapı kolunu kullanıyor?

Teknolojinin gelişimi ve tüketim yükselmesi sürecinde çeşitli akıllı ürünler sürekli olarak piyasaya sürülmektedir. Giriş seviyesi bir akıllı güvenlik cihazı olarak akıllı kapı kilidi, yaygın olarak evlerde popüler hale gelir. Bununla birlikte, akıllı kapı kilitlerinin yapı, malzeme ve işlevleri hakkında hala bazı endişelerimiz var. Bu nedenle bu makale, serbest durum kapı kolunu ele alacaktır.

Akıllı kapı kilidi kullandığımızda, kapı kolu zeminle aynı seviyede ve herhangi bir güç olmadan durur. Ayrıca, kolu aşağı bastığımızda kolayca tutmak da mümkündür. İşte serbest durum kapı kolunun tam işlevi budur.

Serbest durum kapı kolu nedir?

 Serbest durum kapı kolu, güvenlik kolunu da denir ve başarılı bir kilitleme doğrulamasından önce kolu serbest durumda tutan anlamına gelir. Kolu hala bastırılıp aşağıya doğru çevrilebilir, ancak akıllı kapı kilidinin kilit yuvasını açmasına neden olmaz. Sadece parmak izi veya PIN kodunun başarılı doğrulamasıyla motor, kavrama sürücüyü çalıştırabilir ve kilidi açmak için kolu aşağıya bastırabilir.

Akıllı Kilit

Serbest durum kapı kolunun işlevi nedir?

 Serbest durum kapı kolu tasarımının işlevi, kolun uzun süreli bastırılmasının kilidi etkilemesini ve akıllı kapı kilidinin kullanım ömrünü etkilemesini önlemektir. Diğer bir işlevi, kolun zorla bastırılarak şiddetli bir şekilde kilidin açılmasının önlenmesidir.

Philips akıllı düzey kapı kilidi, serbest durum kolu tasarımını benimser. Kapı kilitlendikten sonra, dış kapı kolu serbest bir durumdadır. Kolunu ne kadar aşağı doğru bastırırsanız bastırın, kilit yuvası etkilenmez.


Bu, yaramaz bir çocuğun sık sık döner kolu bastırmasının kapı kilidi bileşenlerine zarar vermediği ve akıllı kapı kilidinin kullanım ömrünü uzattığı anlamına gelir. Aynı zamanda, kötü niyetli kişilerin kolu zorla bastırarak kapıyı şiddetle açmasını önler ve kapı kilidi güvenliğini artırır.

Ek olarak, kullanıcı deneyimini ve akıllı kapı kilitlerinin kullanım ömrünü sağlamak için Philips EasyKey her zaman sıkı gereksinimlere ve yüksek standartlara bağlı kalmaktadır. Üretim sürecimiz sırasında, ürün performansı için ulusal standartlardan ve endüstri standartlarından daha yüksek olan 20’den fazla ürün testi yapılır. Rahat bir tutuş hissi sunan kapı kolunun 200 bin kez kol sıkma ömrü testini geçmiştir, bu da stabil, esnek ve uzun bir hizmet ömrü sağlar ve sıkılmaz veya düşmez.

Philips Akıllı Kilit serbest durum kapı kolu, kapıyı şiddetle açmayı engelleyerek daha fazla güvenlik ve konfor sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir