Blog

Uzaktan kilit açma özelliğine sahip Philips EasyKey 9300’ün farkı nedir?

Akıllı kapı kilidi, hızla gelişen bir dönemi kucaklıyor. Mobil uygulama üzerinden uzaktan kilidi açma özelliği, daha fazla aile için cazip hale geliyor. Philips EasyKey 9300, uzaktan kilidi açmayı destekleyen akıllı kapı kililerinden biridir. Peki, bunu nasıl başarır? Bir düğmeye basarak mı açılır, yoksa düğmeyi uzun süre mi basmalısınız? Cevabı aşağıdaki makalede bulalım.

Ağ geçidiyle uzaktan kilit açma

Philips EasyKey 9300, bir gateway’e bağlandıktan sonra mobil cihaz üzerinden kapı kilidini uzaktan kontrol etmeyi ve gerçek zamanlı kapı kilidi durumunu izlemeyi destekler. Örneğin, işlem günlüklerini, pil seviyesini ve benzeri bilgileri herhangi bir yerden her zaman görebiliriz. Ayrıca, evde olmadığımızda ziyaretçilerimizle paylaşmak için 30 dakikalık geçici bir PIN kodu da uzaktan kullanılabilir.

Philips EasyKey 9300, parmak izi, PIN kodu, anahtar etiketi ve mekanik anahtar ile kilidi açmanıza olanak tanır, bu da ailenizin farklı gereksinimlerini karşılayabilir. Gateway ile bağlandığında, uzaktan kısıtlama olmadan uygulama üzerinden kilidi açabilirsiniz.

Akıllı kapı Ekranı ile uzaktan görüntülü görüşme ile kilidi açma

Philips akıllı kapı kilidi, akıllı kapı dürbünü ile birleştirilebilir. Birisi kapı zilini çaldığında, nerede olursak olalım, uygulama üzerinden onlarla iki yönlü bir görüşme başlatabilir ve dış kapı durumunu kontrol edebiliriz. Onayladıktan sonra, mobil cihaz üzerinden kapıyı kilitleyebiliriz.

Akıllı
kapı Ekranı
Akıllı Kilit

Philips akıllı kapı Ekranı, 170° geniş açılı bir lens kullanıyor ve 4 kızılötesi doldurma ışığı ile donatılmış durumda. Eğer kilidin sapması gibi anormal bir durum, akıllı kapı dürbününün bağlantısının kesilmesi veya kapının etrafında şüpheli dolaşma davranışı gibi anormal bir durum oluşursa, kapı kilidi bir alarm sesi çıkarır. Ayrıca, akıllı kapı dürbünü olayı anında yakalar, kaydeder ve ardından mobil cihaza yükler. Böylece kapı kilidi durumunu her zaman öğrenebilir ve gizli güvenlik risklerini kaçırmayız.

Gateway ile bağlanarak uzaktan kilidi açalım ya da akıllı kapı dürbünü ile açalım, mobil cihazda kilidi açmak istediğimizde, kilidi açmak için seçeneği uzun süre basmalıyız, tek tıklama seçeneği yerine. Bu, kazara kapıyı uygulamada kilitleyip güvenlik riski oluşturduğumuz bazı durumlarla daha iyi başa çıkar.

Uzaktan kilidi açmanın yanı sıra, Philips EasyKey 9300, kapı içi açma, kapı kapatıldığında otomatik kilidi açma, çoklu işlev düğmeleri ve çoklu uyarılar gibi diğer kullanışlı işlevlere de sahiptir ve ev güvenliğini günün her saati korur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir