Blog

Güncellemeleri açıklıyoruz! Alpha-V(P) yeni sürümünün yenilikleri neler?

İnsanlar iç mekan güvenliğine artan bir talep olduğundan, uzaktan izleme ve aktif güvenlik destekleyen video kilidinin popülerlik kazandığını gözlemliyoruz.

Philips bayisinin en çok satan ürünü olan Alpha-V(P) video akıllı kilidi, geleneksel akıllı kilide video işlevi ekler.

Bu kilidin hangi işlevsel noktalara sahip olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ayrıca, Bluetooth modeli ile Wi-Fi modeli arasındaki fark nedir?

Kapı zili için bir kez çalma, uzaktan görüntülü konuşma işlevi sunar.

Ön levhada bir kapı zili düğmesi bulunur. Kapı çaldığında, bildirimler telefonunuza gönderilir. Bildirimlere tıklayarak ziyaretçilerle uzaktan iki yönlü görüntülü konuşma yapabilir ve kapı önü durumunu uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Kilit, 2 megapiksel ve 144° geniş açılı görüşe sahip bir HD kamera ve iki düşük güçlü kızılötesi doldurma ışığı kullanır. Gündüz modu ve gece modu bulunur. Karanlık koridorlarda bile yüz özellikleri 1 metre içinde hala net bir şekilde görüntülenir, ışık ve yükseklik konusunda endişe etmenize gerek yoktur.

 

Çoklu güvenlik işlevi, ev güvenliğini “görünür” kılar.

Çeşitli alarm işlevleri ile donatılmıştır.

Sökme karşıtı, sistem kilidi, düşük pil ve anormal kilit cıvatası gibi işlevler sunar. Kilidin açılması veya diğer anormal durumlar meydana geldiğinde, kilit ucu sesli uyarı göndererek caydırıcı bir rol oynar. Mobil uygulama, gizli güvenlik tehlikelerini hatırlatmak için zamanında alarm bildirimleri gönderir. Ağa bağlandıktan sonra, mobil uygulamadan kapınızın bilgilerini uzaktan kontrol edebilir. Video simgesine tıklayarak kapı önü durumu kontrol edilebilir ve kullanıcılar dışarıdayken bile kilit durumunu kontrol edebilirler. Kilit, ziyaretçi geldiğinde 11 saniyelik yerel videoyu otomatik olarak yakalar ve ücretsiz yüksek kapasiteli depolama, esnek görüntü oynatma sağlar.

Akıllı izleme, anormal dolaşımı yakalar.

PIR insan algılama sensörü ile donatılmıştır, günün 24 saati anormal durumları tanır. Kapı önünde anormal durumlar meydana geldiğinde, otomatik olarak anlık fotoğraflar ve videolar yakalanır ve mobil uygulamaya yüklenir. Ev güvenlik seviyesini tüm yönleriyle artırır.

Büyük ekranı ile kapı önü durumunu izleme alternatifi  sunar.

4 inçlik bir ekran ile donatılmıştır. Ekranın üzerinde bir düğme bulunur. Tek tıklama ile kapı önü durumu net bir şekilde kontrol edilebilir, bu özellik çocuklar ve yaşlılar için pratik bir seçenektir.

Alpha-VP, ön levhada bir ekran ile donatılmışken Alpha-V böyle bir özelliğe sahip değildir. Ekran bir alternatif olarak sunulur, insanlar ihtiyaçlarına göre seçim yapabilirler.

Dijital Kilit

Birden çok işlevi olan bir düğmeyi yeniden kullanır, basit olmayan bir tasarım sunar.

 “0” düğmesi ve sessiz düğmesi birleştirilmiştir. 2 saniye basılı tutarak sessiz modu açabilir ve ailenizin dinlenmesini engellemeyi önleyebilirsiniz.

“8” düğmesi ve dışarıdan kilit düğmesi birleştirilmiştir. 5 saniye basılı tutarak dışarıdan kilit modunu açabilir ve dışarıdayken bile huzur içinde olmanızı sağlar.

RES düğmesi, Type-C şarj portu ile birleştirilmiştir ve  kilidi acil olarak yeniden başlatmak için kullanılabilir.

Bluetooth serisi, kısa menzilde Bluetooth aracılığıyla ağa bağlanır. Wi-Fi serisi ise dahili bir Wi-Fi modülüne sahiptir ve pil kapağı üzerindeki QR kodu tarayarak ağa bağlanabilir.

Bağlantı yöntemi farklı olduğu için, Bluetooth serisi cep telefonu aracılığıyla kapı kilidi bilgilerini kısa menzilde kontrol etmeyi desteklerken, Wi-Fi serisi ve video serisi uzaktan kontrolü destekler, böylece kapı kilidi durumunu her an ve her yerde kontrol edebilmenizi sağlar.

Kilidi açma yöntemi farklılıkları

 Bluetooth serisi, Wi-Fi serisi ve video serisi, hepsi birden fazla kilidi açma yöntemi benimser: parmak izi, PIN kodu, çipli anahtarlık ve mekanik anahtar. Aynı zamanda, Bluetooth serisi cep telefonunda kısa menzilde tek tıklamayla kilidi açmayı destekler. Wi-Fi serisi ve video serisi ise 30 dakika boyunca geçerli olan geçici PIN kodunu uzaktan paylaşmayı destekler.

Philips Alpha üç farklı seriye sahiptir, her birinin kendi avantajları vardır. İnsanlar ihtiyaçlarına göre seçim yapabilirler.

Philips Alpha-VP, sade bir tasarıma sahiptir, dokulu bir yüzeye sahiptir ve uzaktan görüntülemeyi destekler. Size güvenlik ve özgüven sunar. Ev güvenliğinizi gün boyu korur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir