Blog

Akıllı kapı kilidinin gömme yeri nasıl seçilir?

Akıllı kapı kilidinin temel bir rol oynayan gömme kilit, akıllı kapı kilidinin güvenlik performansı, konfor ve kullanım ömrü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu çeşitli gömme kilitlere sahipken, nasıl memnuniyet verici bir akıllı kapı kilidi seçebiliriz? İşte sizi bazı ilhamlarla donatmak için üç temel yön:

Akıllı Kilit

Mekanik gömme kilit ve elektronik gömme kilit

Gömme kilidin elektronik bileşenlere sahip olup olmadığına göre, gömme kilit mekanik gömme kilit ve elektronik gömme kilit olarak ikiye ayrılabilir. Mekanik gömme kilidi, manuel olarak kilidi açmaya dayanırken, elektronik gömme kilidi dahili bir motor tarafından çalıştırılır.

Mekanik gömme kilidin manuel bağlantısı kilidin dışına yerleştirildiği için akıllı kapı kilidi manuel bağlantıyı açarak kilidi açabilir. Bu nedenle bu gömme kilidin daha yüksek bir güvenlik riski vardır. Elektronik gömme kilidin ise dahili bir bağlantısı ve motora sahiptir. Kapı kilidi şiddetle açılmışsa, motorun çalışmasını engelleyen bir devre hasarına neden olur ve bağlantı kilitlenir. Bu durumda kapı açılamaz. Philips EasyKey gömme kilidi, elektronik gömme kilidi kullanır ve her zaman aile güvenliğini korur.

 

Tam Otomatik Gömme Kilit, Otomatik Kilit ve Yarı Otomatik Gömme Kilit

Farklı işlevlere göre, elektronik gömme kilidini üç türe daha ayrılabiliyoruz.

Tam otomatik gömme kilidi, ana çekme cıvatası ve eğik çekme cıvatasının başarılı doğrulama sonucunda otomatik olarak geri çekilebildiği anlamına gelir.

Otomatik gömme kilidi, ana çekme cıvatasının başarılı doğrulama sonucunda otomatik olarak geri çekilebildiği ve eğik çekme cıvatasının kilidi açmak için tutma kolunu itmeye veya çekmeye ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

Yarı otomatik gömme kilidi, akıllı kapı kilidinin başarılı doğrulama sonrasında kapı kolunu kullanarak kilidin açılması veya kapanması gerektiği anlamına gelir.


Gömme Kilidin Malzemeleri

Akıllı kapı kilidi satın alırken göz önünde bulundurmamız gereken önemli bir faktör de gömme kilidin malzemesidir. Yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında paslanmaz çelik, alüminyum alaşımı vb. bulunur. Bu malzemeler arasında paslanmaz çelik yüksek sertlik kapasitesine sahiptir ve kolayca deformasyona uğramaz, bu da gömme kilidin iç yapısını korumaya yardımcı olur. Oysa alüminyum alaşımı, paslanmaz çelik malzemeden daha düşük darbe direncine sahiptir.

Philips EasyKey gömme kilidinin ön ve arka kapakları paslanmaz çelikten oluşur. Yüzeyi galvanizli sprey boya ile işlenir, bu da daha iyi korozyon direnci, yüksek sıcaklık dayanımı ve darbe direnci performansına sahiptir. Gömme kilidin tahrik parçaları, mükemmel paslanmaz çelik malzemeleri kullanır ve paslanmaya karşı yüksek dayanıklılık özelliği taşıyan metal bir debriyaj motor dişlisinin malzemesi kullanılır.

Akıllı kapı kilidi, farklı bileşenlerden oluşur ve her bileşenin performansı genel işlevi etkiler. Bu nedenle akıllı kapı kilidi seçerken, dış görünüşüne göre değil, işlevine daha fazla dikkat etmeliyiz.

 

Philips Akıllı Kilit Alpha ve diğer türler tam otomatik gömme kilidi kullanır, böylece başarılı doğrulama sonrasında herhangi başka bir adım gerekmeden doğrudan kilidi açabilirsiniz. Tam otomatik ve otomatik gömme kilidinin otomatik kilitleme işlevi, kapıyı kilitlemeyi unutmaktan kaynaklanan güvenlik riskini etkili bir şekilde azaltabilir. Aynı zamanda, Philips EasyKey, farklı tüketici alışkanlıklarını karşılayabilen manuel mod ve otomatik modu içtenlikle tasarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir