Blog

Yüz tanıma ile kilit başarılı bir şekilde açılabilir mi? Philips DDL702 size bir cevap verebilir.

Konfor, teknoloji hissi ve temas gerektirmeyen özellikleriyle dikkat çeken, yüz tanıma işlevine sahip akıllı kapı kilidi, tüketiciler tarafından tercih edilen bir trend haline gelmiştir. Ancak birçok kişi, Philips yüz tanıma akıllı kapı kilidinin fotoğraflar veya videolarla açılıp açılamayacağı konusunda endişe duymaktadır.

Tabii ki hayır!

Yüz tanıma akıllı kilidinin piyasaya girdiği ilk dönemde, 2D yüz tanıma teknolojisi yaygın olarak kullanılmıştır. 2019’da yayınlanan CCTV Haftalık Kalite Raporu programında, basılı fotoğraflarla açılabilen 4 akıllı kapı kilidi olduğu gösterilmiş ve bu durum güvenlik riski konusunda kamusal olarak büyük tartışmalara yol açmıştır. Daha sonra bu tasarım piyasadan kademeli olarak çekilmeye başlanmıştır.

Teknolojinin gelişmesi ve kapı kilidi güvenliğine duyulan artan ihtiyaçla birlikte, 3D yüz tanıma teknolojisi geniş ilgi görmüştür. 3D yüz tanıma teknolojilerinden biri olan iki göz teknolojisi, iki kamera tarafından yakalanan iki farklı düzlem görüntüyü birleştirmektedir. Daha sonra bu iki görüntünün aynı özelliklerini işaretler ve üçgenleme prensibi altında yüz tanıma için yüz bilgilerini hesaplar.

Akıllı Kilit

2D yüz tanıma teknolojisinden farklı olarak, iki göz teknolojisi kişinin pozisyonunu, ifadesini, çevresel koşullarını ve ışığı etkilemez. Ayrıca, fotoğrafları, videoları ve diğer başlıkları etkili bir şekilde tanıyabilir.

Philips DDL702-8HW yüz tanıma zamanı iki göz teknolojisini kullanır. Çift kamera tasarımı, insan gözünün görüntülemesini taklit edebilir ve tüm yönlere yönelik yüz bilgilerini toplayabilir, bu da 2D düzlem görüntüleme nedeniyle oluşan bilgi kaybını kaplar. Ayrıca, karanlık bir ortamda makyaj, gözlük ve şapka takma durumunu kolayca ayırt edebilir. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, ekran görüntüleri ve maskeler gibi bazı anormal tanımlamalar tespit edildiğinde, Philips DDL702-8HW hızla bu durumu tespit edebilir ve sahte görünümle başa çıkmak için doğru bir doğrulama yapabilir.

Philips DDL702-8HW, yalnızca doğru yüz tanıma yapmakla kalmaz, aynı zamanda anahtarları çantada karıştırma ve paketlerle eve gelirken anahtarları çevirerek geleneksel kilidi açma yöntemlerinden sıkıcı ellerinizi kurtarabilir. Tam otomatik kilidi ile donatılmış olan Philips DDL702-8HW, temas gerektirmeyen ve otomatik kilitlenen bir deneyim sunabilir.

Yüz tanıma ile kilit açma, eller serbest açma deneyiminizi başlatır. Bu tür akıllı Kilit , bize kolaylık ve güvenlik hissi sunar ve temas gerektirmeyen akıllı yaşam beklentilerimize uyar. Philips EasyKey, yaşamımızı basit ve yüksek verimli hale getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir