Blog

Philips akıllı kapı kilidine sahip olarak, akıllı kilidin enerjisi tükenmesinden endişe etmeniz gerekmez.

Dijital Kilit

Genellikle bir kişinin güven hissi, kredi kartında para olması, arabada benzin bulunması ve cep telefonunun yeterli şarjının olmasıyla sağlandığı söylenir. Akıllı kapı kilidi kullananlar için ise güven hissi, akıllı kapı kilidinin yeterli bir şarja sahip olmasından gelir. Elektronik bir teknoloji ürünü olan şifreli kapı kilidi, bekleme modunda, parlak ekran, kilidi açma ve ağ bağlantısı gibi durumlarda pil tüketir. Bu nedenle, bazı insanlar akıllı kilidin pilinin tükenmesi durumunda ne yapacaklarını merak ederler. Pil tamamen bitmişse içeri girmenin veya dışarı çıkmanın imkansız olup olmadığı endişesi vardır. Dürüst olmak gerekirse, endişe etmenize gerek yok. Philips akıllı kilit gibi birçok elektriksel güvenlik fonksiyonuna sahip ürünleri ele alalım. Bu ürünlerin kolaylık ve zeka temsil ettiği, farklı kilitleme yöntemlerini içerdiği ve geliştirilip birkaç yıl boyunca yeterli derecede güvenli ve insan odaklı hale getirildiği söylenebilir.

Akıllı Kilit Pili

GA374-2019 Elektronik Hırsızlık Karşıtı Kilit standardına göre, elektronik kilit gücü nominal değerin %80’in altına düştüğünde düşük pil uyarısı vermelidir. Bu uyarı alındıktan sonra, kilit hala en az 50 kez normal şekilde kilitlenip açılabilir. Ağ bağlantılı elektronik kilitler düşük pil durumu bilgisini uzaktaki cihaza iletmelidir. Philips akıllı kilitle, pil seviyesi %20’nin altına düştüğünde uyarı verme özelliği bulunmaktadır. Düşük pil uyarısı aldıktan sonra bile kapı kilidi bir haftadan fazla normal şekilde kullanılabilmektedir, böylece akıllı kilidin çalışması garanti altına alınmış olur. Aynı zamanda, kilidi uygulama ile bağladıktan sonra, Philips DDL702E gibi ağ bağlantılı akıllı kilitler pil bilgisini gerçek zamanlı olarak uygulamada görebilirler.

Mekanik Anahtarla Açma

2007’de Parmak İzi Karşıtı Hırsızlık Kilidi Genel Teknik Gereksinimleri, akıllı kilidin acil durumlarda kullanılmak üzere bir açma özelliğine sahip olması gerektiğini belirtti. Bu, akıllı kilidin içindeki mekanik silindir sayesinde, örneğin elektronik kartın bozulması veya yangın gibi acil durumlar için hızlı bir çözüm sağlayabileceği anlamına gelir. Yani akıllı kilit gücünü kaybettiğinde mekanik bir anahtarla kapı açılabilir. Her Philips akıllı kilidi yalnızca iki mekanik anahtarla birlikte gelir. Ayrıca, kilidin altında bir anahtar deliği bulunur ancak bu kilidin güvenliğini etkilemez. Mekanik anahtar genellikle acil durumlar için kullanılır, bu nedenle evde değil, kolayca erişilebilecek sabit bir yerde saklamak iyi bir fikirdir. Akıllı kilit arızalandığında veya anahtarı evde unuttuğunuzda ofiste, araçta veya akrabalarınızın evinde bulundurmayı düşünebilirsiniz.

USB Acil Güç Besleme Arayüzü

 Eğer akıllı kilit sık sık düşük pil uyarısı veriyorsa, pil değiştirmeyi unutuyorsanız veya mekanik anahtarı bulamıyorsanız, Philips akıllı kilidin Micro USB güç arayüzü bulunmaktadır. Bu sayede, normal powerbank’lerden alınan acil güç ile kapı açılabilir ve pil sorunları çözülebilir.

İç Mekanda Döner Düğme ile Kilidi Açma

Yetersiz pil veya enerji tükenmesi durumunda, akıllı kapı kilidi dışarıdan mekanik anahtar veya acil güç kaynağıyla açılabilir. Ancak, kapı kilidi aniden enerji tükenmesi nedeniyle odadan açılamazsa ne yapmalı? Endişelenmeyin! Philips akıllı kilidin arka kapağında acil bir açma düğmesi olarak tasarlanan iç mekanda acil kaçış fonksiyonu bulunmaktadır. Akıllı kilidin elektronik fonksiyonu başarısız olduğunda, kilidin kapısı hala döner düğmeyi çevirerek açılabilir, böylece insanlar yangın ve enerji kesintisi gibi acil durumlarda hızla tahliye edebilir. Philips akıllı kilidi, döner düğmeyi çevirerek güvenliği sağlayarak acil durumlarda tehlikeden koruyabilir.

Yukarıdaki akıllı kapı kilidinin güç tüketimi ile ilgili düşünceli fonksiyonlarına sahip misiniz? Philips akıllı kapı kilidi her zaman “yenilik” ve “insan odaklılık” ilkesini benimser ve müşterilerin kullanıcı deneyimine daha fazla önem verir, size güvenlik hissi sunar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir