Blog

Akıllı kilit kullanırken bu sorunlardan kaçının lütfen!

Soru 1: Akıllı kilidi şarj etmek için taşınabilir şarj cihazını kullanabilir miyim?

Cevap: Akıllı kilidin şarj edilmesini desteklemez. Ancak acil durumda kilidi açmak için acil güç kaynağını destekler.

Philips EasyKey, ön kapak üzerinde acil güç kaynağı portu bulundurur. Akıllı kilit şarjı bittiğinde ve kapıyı açamadığınızda, akıllı kilidin kapısını açmak için bir taşınabilir şarj cihazı kullanarak acil güç kaynağı sağlamayı destekler, ancak şarj edilemez.

Bu nedenle, Philips EasyKey şarjı bitince yapmanız gereken tek şey pilleri değiştirmektir!

Eğer alkalin pil kullanılıyorsa, sadece arka kapak üzerindeki pil kapağı düğmesine basmanız, pil kapağını çıkarmanız ve pil kabını itmeniz yeterlidir, sonra pilinizi çıkarabilir ve değiştirebilirsiniz.

Eğer lityum pil kullanılıyorsa, arka kapak üzerindeki pil kapağını kaydırmanız ve lityum pilini şarj etmek için USB kablosunu kullanmanız gerekir.

Soru 2: Akıllı kilidi mekanik anahtarlarla donatmak gereklimiydi?


Cevap: Evet, gerekli.

Çoğu insan, akıllı kilidin kullanılmasında mekanik anahtarları unutabilir. Ancak, Philips EasyKey, özellikle acil durum açma için acil mekanik anahtarlarla donatılmıştır. Bu mekanik anahtarları düzenli olarak kullanmasak da, gereklidir. Akıllı kilidin bir acil durum güç kaynağı için taşınabilir bir şarj cihazı olmadan şarjı biterse, mekanik anahtar size büyük yardımcı olabilir.

Bu nedenle, akıllı kilidin anormal bir durum nedeniyle dışarıda kilitlenme durumunda, mekanik anahtarı evimizin dışında, araç, ofis veya aile evi gibi bir yerde bulundurmak daha iyidir.

akıllı kilit

Soru 3: Parmak izi tanıma bölgesini temizlemek için alkol kullanabilir miyim?

Cevap: Hayır.

Parmak izi tanıma bölgesini silmek için organik çözücü olan alkol kullanırsak, parmak izi sensörünün yüzeyini tahrip eder ve ömrünü kısaltır.

Parmak izi tanıma bölgesi kirli olduğunda, kuru bir yumuşak bez kullanabiliriz, ancak sensöre zarar vermemek için alkol veya diğer aşındırıcı temizleyicileri kullanmamamız önemlidir, çünkü bu parmak izi tanımayı etkileyebilir.

Soru 4: Akıllı kilidi sıfırlarsak veriler kaybolur mu?

Cevap: HAYIR.

Kapı kilidi enerjisi tükendiğinde veya çöktüğünde akıllı kilidi sıfırlamamız gerekebilir. Akıllı kilidi sıfırlamak, bir mobil telefonu sıfırlamak gibi verilerin kaybolmasına neden olmaz. Sıfırlama düğmesi genellikle ön kapak altında ve güç portuna yakındır. Bazı Philips EasyKey modelleri sıfırlama düğmesini ve acil durum güç portunu birleştirir, şarj işlemi aynı zamanda kilidi sıfırlayabilir.

Aile için gereklilik olarak,

Kapı kilidi kapı güvenliğinin anahtarıdır.

Philips Akıllı Kilit

Rahat, güvenli ve akıllı bir şekilde tek bir yerde.

Teknoloji aracılığıyla yaşam sıkıntılarını çözer.

Sizi tam anlamıyla güvende tutar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir