Blog

Wi-Fi ‘li Kablosuz Akıllı Kapı Kilitleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

elektronik kilit

Wi-Fi, kablosuz akıllı kapı kilitleri hakkında bilmeniz gereken önemli özellikler

Akıllı evlerde üst düzey konfigürasyona artan talep “Nesnelerin İnterneti” (IoT) ve “Yapay Zeka” (AI) teknolojisinin hızlı gelişimler ile akıllı kilit endüstrisi en popüler dönemine girmiştir. Ayrıca akıllı kilitlerde Bluetooth ve Wi-Fi gibi kablosuz iletim modülleri de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kablosuz iletim teknolojisi, Nesnelerin İnterneti gelişiminin çok önemli bir aşamasıdır. Şu anda, Bluetooth, Wi-Fi, NB-Nesnelerin İnterneti vb. Dahil olmak üzere bu alanda ana kablosuz iletim teknolojileri kullanılmaktadır. Bunlar arasında Wi-Fi kablosuz iletim teknolojisi birçok kilit şirketi tarafından tercih edilmektedir.

Wi-Fi kablosuz iletim teknolojisinin gücü.

Şu anda, akıllı bir kilidin tekil modunu bir toplu ağ moduna çevirmek istiyorsanız,öncelikle kablosuz iletim modülüne sahip olması gerekmektedir. Ayrıca yaygın olarak kullanılan teknolojilerden biri olan Wi-Fi iletim teknolojisi, geniş kapsama alanı, yüksek hız ve güvenilirlik gibi avantajlara sahiptir. Açık alan ortamında iletişim mesafesi 305 m’ye ulaşabilirken, kapalı alanda 76-122 m’dir. Bu arada, Wi-Fi iletim teknolojisinin maksimum bant genişliği 11 Mbps’ye ulaşabilir. Herhangi bir bozulma veya zayıf sinyal durumunda, bant genişliği kendini otomatik olarak ayarlar ve bu da ağın güvenilirliğini ve kararlılığını etkili bir şekilde sağlar.

Wi-Fi bağlantısı ile, tüm gün ev güvenliği koruma altında.

Akıllı kilit günümüzde daha da akıllı olarak tasarlanmıştır. Marka bilinirliği dışında, yüksek güvenlik ve akıllı zeka hala insanların bir kilidin kalitesini değerlendirmesinde önemli kriterlerden biridir. Akıllı kilit, Nesnelerin İnterneti’nin yeni ve popüler bir uygulaması olmuştur. Philips tam otomatik yüz tanıma fonksiyonlu akıllı kilidi DDL702, Ağ Geçidi olmadan ağa bağlanabilen dahili Wi-Fi modülüne sahiptir. Tüm gün akıllı bir hayatın ve akıllı ev korumasının keyfini çıkarmanızı garanti eder.

Uzaktan gerçek zamanlı izleme. Kilit, App (uygulaması) ile eşleştikten sonra, App arayüzünden gerçek zamanlı kilit açma kayıtlarına, uyarı kayıtlarına ve işlem kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Örneğin, ebeveynleriniz veya çocuklarınız kilide parmak izlerini tanıttıktan sonra, onlar için APP’de kendilerine özel isimler verebilirsiniz. Ebeveynleriniz ve çocuklarınız başarılı bir şekilde kilit parolasını doğrulayıp kilidi açtığında, kapının açıldığına dair mesaj alırsınız, bu sayede onların güvenliğinden emin olursunuz ve bu durum ailenizin güvenliğine daha fazla özen göstermenize imkan verir.

Uzaktan geçici PIN kodunu oluşturma. Bir misafir aniden ziyaretinize geldiğinde, dahili Wi-Fi modülüne sahip Philips DDL702, 30 dakika geçerli geçici bir PIN kodunu uzaktan oluşturmanıza imkan verir. Tek kullanımlık bir PIN kodunun uzaktan verilebilmesi, ziyaretçilerin yer ve zaman kısıtlamaları olmadan evinize gelmeleri için uygun bir imkan verir.

Akıllı evin ortaya çıkışının gayesi, insanların yaşam taleplerini doğru ve verimli bir şekilde çözmektir. Nesnelerin İnterneti teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte Wi-Fi gibi kablosuz iletim teknolojileri çığır açan bir aşamaya girmiştir ve akıllı ev alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Philips akıllı kilit, ağ oluşturma ve akıllı iletim teknolojilerinde çalışmaya devam edecek ve müşterilerin kişiselleştirilmiş kilit taleplerini karşılamak için temel ağ teknolojisine dayalı daha fazla akıllı kilit tasarlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir